Den D je opět tu! | Warcraft: Den Draka

21. srpna 2014 v 10:44 | napsal: Tom *Levi* Pečinka (17) |  KNIHY
Den draka je první kniha WoWka, kniha na kterou všichni čekali.
Tak se pojďme podívat jak obstála.
Základní informace:


Napsal: Richard Alan Knaak
Překlad: Jan Netolička
ISBN: 978-80-7398-075-7

Anotace:

"V mlhami zahaleném stínu minulosti překypoval svět Azerothu úžasnými tvory všeho druhu. Mezi rozličnými lidskými kmeny žili v relativním míru a harmonii záhadní elfové i houževnatí trpaslíci - až do doby, než příchod armády démonů známé jako Plamenná legie tuto jednotu navždy rozbil. Nyní soupeří orkové, draci, goblini i trolové o nadvládu nad roztříštěnými královstvími. To je však jen část ohromných machinací, jež nakonec rozhodnou o osudu světa zvaného WarCraft.

Pozdvižení mezi nejvyššími čaroději tohoto světa vyústí ve vyslání nepohodlného samotářského čaroděje Rhonina na nebezpečnou misi na orky kontrolované území v Khaz Modanu. To, co Rhonin nakonec odhalí, je rozsáhlé spiknutí, temnější, než si kdy dokázal představit - hrozba, která ho donutí uzavřít nebezpečné spojenectví se starobylými vládci vzduchu a ohně, pokud má svět Azerothu ještě někdy spatřit vycházející slunce."

Recenze:


Hned ze začátku vám musím s povzdechem říct: Je to prostě Knaak. Dočkáte se spousty dialogů, zvratů, cestování, ale moc akce nečekejte. A když už to konečně začne na konci knihy vřít, budete si pořád říkat: "Knaaku… proč musíš vše tak komplikovat?!" Však to sami znáte.

Nutno říci, že Knaak se svého úkolu, napsat první knihu ze světa Warcraft a přivést k tomuto úžasnému světu další fanoušky, nezhostil zrovna zodpovědně. Hned ze začátku na vás vychrlí spoustu jmen, míst a událostí. "Kul Tiras… Horda… Orgrim Doomhammer… Perenolde… Lordaeron." Mě jako oddanému fanouškovi je to vše jasné. Ale co chudák nic netušící čtenář, jehož je tato kniha první setkání s Warcraftem? Schválně jsem tuhle knihu půjčil mé sestřence a měla v tom totální guláš. Jako chápu, že tuhle knihu budou číst hlavně fanoušci, ale Knaak měl myslet i na ostatní.

Člověk by čekal, že psaní víceméně podle herní předlohy nemůže být pro zkušeného spisovatele, jakým Knaak je, žádný oříšek, ale právě tohle mu působí problémy. Nepřesvědčil mě, že ten příběh píše on. Když čtu například… hmm...Trpaslíky od Markuse Heitze nebo Zimu elfů od Henenna, tak vidím děj, jak se odehrává před mýma očima. Jako bych to byl já, kdo zvedá sekeru a odsekával hlavu dalšímu skřetovi. Ale při čtení Dnu draka ten pocit prostě nemám.. Abych vám to víc nastínil: Je to jako když vám kamarád říká zážitek někoho jiného. Ani on nechápe celistvý děj a všechny jemné nuance, jak je tedy máte pochopit vy.

Abych to shrnul, na začátek Warcraft série docela zklamání, tuto knihu bych vám doporučil jen do doplnění sbírky.

Plusy a mínusy:

+ Tak je to WoWko že jo, to prostě nejde ho nemít nepřečtený.
- Nuda, u čtení zestárnete snad o 10 let.

Verdikt:

Kniha je tak nudná, že byste u ní zvládli pochopit i Počátek - 45%
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama