ASFALT JE TU! | CO NOVÉHO, WULFI?

15. července 2014 v 10:59 | napsal: Kevin *Wulfric* Scherrer (16) |  Novinky

Po fakt dlouhý době konečně článek do rubriky "Co nového, Wulfi?". Tak jo, co tu máme? Asi jste si všimli, že logo Wulfrionu nahradil v záhlaví asfalt a nádherný nápis ASFALT. Fajn, o co vlastně jde a proč tam máme ten ASFALT?!

Dozvíte se v novém článku z rubriky CO NOVÉHO, WULFI?:
- Kdo jsou Walker&Volf a co chystají?
- Co je Asfalt a šest důvodů, proč vám stoprocentně změní život!
Vím, všechny vás teď zajímá ten Asfalt, ale vězte, že bez Walker&Volf bychom tu teď nový audioknižní počin neřešili.
Mnozí z vás se možná v současné české Sci-fi/Fantasy/Horror scéně moc neorientují a spíš jedou bomby s úplně totálně chladnýma severskýma detektivkama nebo naopak sviští (nebo taky morčatují) na drsných vlnách jemných young adult románů. Pozorně teď čtěte, budu to psát jen jednou.

KDO JSOU WALKER&VOLF A CO CHYSTAJÍ?

Walker&Volf je nejnovější české audiovydavatelství, které má za cíl jediné - dostat výbornou českou fantastiku do mainstreamu pomocí zvuku - díkybohu to vzali za správný konec a místo toho, aby na nás řvali, že to máme SAKRA! číst, knihy sami profesionálně načítají a pak uvolňují ke stažení. A dokonce je prodávají i na božích CD, s nádhernou grafikou od Petra Šimčíka (mého grafického mentora :3).
Kdo v názvu vydavatelství tuší jméno legendárního spisovatele Jiřího Walkera Procházky a famózního režíséra dubingu Radka Volfa, tak má okulahodící velké/malé plus.
Začlo to vydáním Walkerovy parádní knihy HVĚZDNÍ HONÁCI v audiopodobě, do které ji načetl grandiózní Jiří Klem alias Darth Vader z Hvězdných Válek. Pak vyšel první díl žúžasné knihy LÍHEŇ, kterou načetla Lucie F. Šternerová alias nevzpomenu-si-na-nějakou-slavnou-roli-ale-má-opravdu-hezký-hlas!
A TEĎ!!! Teď vychází první díl dochází-mi-superlativy-ózní knihy ASFALT, kterou temně a tajemně načetl Ludvík Král.
Do budoucna ale rozhodně neplánují přestat a chtějí vydat fantasy Krvavý písek, Doušek věčnosti, Znamení vlka a Sladká jako krev, pokračování Líhně, thriller Advokát a jeho pán a druhý díl třicetihodinového Asfaltu.

Co je to ten ASFALT?

Wikipedie říká, že je to "jedna z živic... Získává se z ropy jako zbytek po vakuové destilaci... Je to ta nejhustší složka ropy s nejvyšším bodem varu. Nejčastěji se využívá při stavbě silnic, ale jeho využití je rozmanitější, už jen díky tomu, že taje při pouhých 70 až 100 °C."
Databáze Knih mi zase cpe něco o mrtvých žoldácích, o šílenství, o tom, jak se pět drsoňů postaví celýmu Peklu a že biblická Potopa, která vyhladila lidstvo, bude oproti záplavě krve, kterou ta pětka způsobí, jako plivnutí do moře.
A teď babo raď! Co z toho je to správné?
Co to spojit?

Živice neumírají. Odcházejí do pekla, kde se v přírodě spojují buď společně s jinými, nebo samostatně v různém geologickém prostředí, hlavně v sedimentech formací, které jsou známy jako naftonosné. Že se získává z ropy jako zbytek po vakuové destilaci, se členové Kuffenbachova komanda přesvědčí po jedné nepříliš povedené akci. Jenže peklo není žádná pohádková idylka - je to ta nejhustší složka ropy s nejvyšším bodem varu. Mrtví jsou tu degradováni na mazlavou hmotu, na pouhý materiál, nejčastěji využívaný při stavbě silnic, ale jeho využití je rozmanitější, už jen díky tomu, že taje při pouhých 70 až 100 °C. Svět, kde je lidská rasa jenom něco jako asfalt. Problém je v tom, že Kuffenbachovi vojáci se s touto rolí odmítnou smířit. A jelikož mají výcvik, zkušenosti i potřebnou dávku šílenství, situace se poměrně rychle zvrhne. Pět žoldáků proti celému peklu. Noe může rovnou začít stloukat nový škuner. Protože tenhle svět utone v krvi.


Zní to sice drsně, ale není to ono.
Asfalt tu vyšel už před lety a způsobil celkem poprask. Bylo to něco nového, co mohlo spolehlivě utišit hlad po nové knize od Kulhánka. Byla to parádní knížka, která se dala číst i vícekrát za sebou, která byla podobně, jako třeba Hvězdní Honáci, prošpikovaná odkazy na popkulturu. Člověk se u ní rozhodně nenudil. Celé to bylo napsané svižně, neotřele a ačkoliv jsem jí ve své dřívější recenzi (pokud ji tu najdete, prosím, berte s notnou rezervou) docela zkritizoval, teď to považuji za velmi dobré počtení, jako knížku, která dělá české fantastice čest.
Vydalo ji nakladatelství Crew a ještě doteď je možné na ni narazit (nejen) v knihkupectvích po celé České republice.
Dlouho nic, Asfalt poklidně a MÍRUMILOVNĚ chladnul na našich poličkách a najednou...
Je tu zas! V nové, lepší, zvučnější, drsnější, famóznější, asfaltštější podobě.

Slíbil jsem šest důvodů, proč vám ASFALT změní život? Tady je máte:
1) Vzhledem k tomu, že se po něm dá celkem slušně chodit a jezdit (beru zpět) vás může taková asfaltová cesta zanést až... No, minimálně až do Říma, protože tam přece vedou všecky cesty.

2) Může se stát, že až si zase jednou půjdete koupit rohlíky, omylem projdete čerstvým asfaltem a zanecháte v něm botu. Nebo aspoň otisk. V prvním případě budete kolem poskakovat po jedné noze, díky čemuž vám do asfaltu spadne i peněženka a klíče a taška s rohlíky se protrhne, její obsah vyletí do okolí. A vy do pár dní umřete na podchlazení, protože spolu s peněženkou vám uhořely kredikty a peníze, bez klíčů se nedostanete domů, kde jste si nechali mobil, takže si nemůžete zavolat zámečníka a protože je zima a všude fůra sněhu, prostě vám umrzne noha a pak nakonec i vy sami. (Ano, vím, že v zimě se neasfaltuje, ale při vašem životním štěstí je možné cokoliv.)

3) Pokud jste v asfaltu zanechali jen otisk a máte obě boty, peněženku a klíče u sebe, nejste zdaleka z obliga. Jednou se totiž může stát, že tam tudy půjdete znova a o důlek, který v asfaltu vaše těžká noha zanechala, zakopnete a zlomíte si vaz.

4) No a pokud jste radši zůstali doma a právě se léčíte z asphaltophobie, kterou vám mé první tři důvody způsobily, ještě pořád si moc nefanděte. Je mi to líto, ale asfalt je strašný marast a pokud si ho do domu nedonesete vy sami, vaši příbuzní určitě. No a pak jednou budete vysávat, do vysavače se dostanou kusy asfaltu, ucpou trubku, motor se přehřeje a vybouchne. Prásk.

5) Ani nemusíte vysávat, ono stačí ho vdechnout.

6) Sakra, teď mi došlo, že to mělo být šest důvodů, proč si asfalt KOUPIT, ne jak pro něj umřít. No, pokusím se to tedy napravit. Když si ASFALT koupíte - nejlíp oba dva díly - získáte třicetihodinového společníka třeba na dlouhé, osamělé noci. Získáte třicet hodin poctivé zábavy a to za těch pár šupů fakt stojí. Nehledě na to, že vás může hřát ohromný a nebetyčný dobrý pocit, že podporujete českou scénu.

KDE KOUPIT ASFALT


KDE ASFALT POSLECHNOUT

Soundcloud audiovydavatelství Walker&Volf - https://soundcloud.com/walker-volf/


Snad se vám i tento článek líbil a doufám, že jsem vás trošku pobavil a zároveň i navnadil na poslech audioknih z dílny Walker&Volf. V brzké době se těšte na recenze jejich audioknih a na rozhovor se samotným JWP v rámci Knižího Pořadu.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama