TOP 10 knih roku 2013

5. ledna 2014 v 9:24 | napsal: Kevin *Wulfric* Scherrer (16) |  Novinky

Rok se s rokem sešel a já tu pro vás mám... Konec roku už je za námi a tak jsem tu s... Začal nový rok a s ním i...


Z konce roku se nám stává nechutný klišé, co? :D
No jo, co naděláme.

Vlastně - něco by tu bylo! Pojďte si přečíst epickej seznam TOP 10 knih roku 2013, ve kterém je toho víc, než byste na první pohled čekali! Že to bude naprosto WULFRIÓZNÍ je docela dobře možné ;)

* MÝCH TOP 10 *


 • Mycelium - Jantarové oči: Co by to bylo za seznam TOP 10 knih, aby se na něm neobjevila úplně ta nejtopovatější knížka minulého roku. Úžasný příběh, špičková gradace, výborné postavy... (Věděli jste, že je kniha pojmenována podle drogy? podle mě to leccos vysvětluje ;) )

 • GANTZ: Nejhustější manga minulého roku. Neplýtvaje střevy a játry, mozky a končetinami se Hiroja Oku se svým brutálním dílkem nakonec prodral až do mé TOP 10. Zaslouženě. Kromě Naruta a Death Note jsem lepší mangu nečetl! Tu je recenze.

 • Živí mrtví: No a když už tu máme nejhustější & nejbrutálnější mangu tohoto roku, proč tu nemít i nejhustější & nejbrutálnější komiks. Živí mrtví jsou ztělesněním nočních mur všech zombiefobů a splněné sny všech zombiefilů. Co díl, to pecka. Hentake zvrat(k)y nikde jinde neuvidíte! Tu je recenze.

 • Syn stínu: Další loňská bomba. Oproti Assassin's je to víc akčnější, na můj vkus je tu míň keců a víc a lepší vztahy mezi postavami. Pokud jste četli sérii Noční anděl nebo Assassin's Creed, tohle je jako stvořené pro vás! Tu je recenze.

 • Candide: Nejlepší český komiks, jaký jsem za loňský rok četl. Barvy, příběh, provedení, poselství... tohle všechno první díl s názvem Král Bulharů měl/má a já se už moc, moc, moc těším na zbylé dva díly. Tu je recenze.

 • Lovci monster - Alfa: Znovu další podařené dílo od pana Kulhánka Correi. Nabyté akcí a všemi možnými příšerami. MUST HAVE!

 • Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů: Parádní knížka pro všechny fanoušky Tyriona/GoT/aSoI&F. Parádní moudrokaps na cesty, který i v těžkých chvílích povzbudí a vykouzlí úsměv na tváři.

 • Halo - Coleův protokol: Knížka, od které jsem dostal přesně to, co jsem čekal - nabitou sci-fi akci na motivy úspěšné videohry. Já nevím, jak vy, ale já mám štěstí na akční knížky, protože tohle je další akčňák. A rozhodně to za to stojí!

 • FANTASTICKÁ 55: Doslova umělecký projekt našich slovenských bratří - sborník, ve kterém se snoubí povídky a ilustrace všech možných autorů. Výsledek mnohaměsíční těžké dřiny a odříkání; nasáklé slzama, krví a potem. To vše úhledně zabaleno v nevelké knížce za nevelkou cenu. Rozhodně počin roku! Pokud bude nějaká FANTASTICKÁ 56, pokusím se tam taky nějak procpat! :)

 • Kníže z mlhy: Takový velmi odlehčený Stephen King se nám z toho Zafóna nakonec vyvrbil. A to není vůbec špatně! V některých věcech pana krále dokonce i překonal, no, sám jsem valil bulvy. Psychologie postav na úrovni, strach napětí podávané v přiměřených dávkách. Působivý příběh, občas nečekané, občas čekané (ale přesto zajímavé) zvraty a parádně vygradovaný konec. Takhle by měla vypadat pořádná kniha, kurde! Recenze tu.


Řekl jsem "WULFRIÓZNÍ seznam TOP 10 nej loňských knih", že? Zeptal jsem se všech mých fanoušků na jejich TOP knihy. Odpovědělo jen pár, ale tím líp - pochybuju, že by se na blog vešel článek s TOP 10 knihama od skoro 300 lidí :D A taky kdo by to četl. Níže jsou TOP knihy podle 13 úžasných lidí, kterým tímto moc děkuji, že si na mě a na Wulfrion našli čas!


* * *


Martin Stručovský

ze Sardenu (šéfredaktor sci-fi deníku Sarden)

- Na začátek se musím přiznat, že letos jsem měl na čtení málo času a nepřečetl jsem toho tolik, kolik bych si přál. Některé knihy, jako například Legendy: Prokleté knihovny, Plnou parou nebo Oceán na konci uličky ještě pořád čekají v knihovně, až se k nim dostanu. Nicméně věřím, že následující seznam bude pro mnohé čtenáře inspirativní, po některé z knih sáhnou a zažijí u nich stejně krásné chvíle, jako se to poštěstilo mně.

5) Miroslav Žamboch - Ve službách klanu: Poslední Žambochova knížka to bude mít asi u mnohých těžké. Vyšla totiž na jaře, což je doba, kterou si už dneska nikdo moc nepamatuju kvůli Jantarovým očím, které dorazily o pár měsíců později. Každopádně věřím, že si Ve službách klanu zaslouží čtenářskou pozornost. Nejedná sice o stejně dobrou věc, jaké Žamboch psal na počátku své kariéry, ale… Ale pořád je to brilantní oddechovka, která vás nezklame a kterou Žamboch ukázal, že pořád patří k našim předním žánrovým spisovatelům. Příběh jede, upoutává vás první stránkou a hlavní hrdina je řízek. A to i přes fakt, že začíná jako cucák, který si moc nevěří. A vy zase nevěříte jemu.

4) Hanina Veselá - Studená krev: Snad mě nikdo neoznačí za kacíře, když prohlásím, že Hanina Veselá patří k tvářím budoucnosti české literární fantastiky. A touhle sbírkou třech povídek to jenom potvrdila. I tady se čtenář (stejně jako v knize Magnolie a démon) setká se sympatickou sexy psioničkou a nekromantkou Magnou. I tady se opět ocitáme v herním světě Asterionu, který má co do sebe. Pokud chcete skvělou oddechovku, která má všechno, co si pod tímhle pojmem představíte, pak vás Studená krev určitě potěší. K dostání na Palmknihách zcela zdarma.

3) Joe Hill - Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné povídky: Joe Hill to u nás měl ještě donedávna dost složité. Jeho první romány Černá krabice a Rohy byly jednu dobu vidění v Levných knihách a jeho komiksová série Zámek a klíč u nás skončila po prvním díle. Jenže to by bylo, aby se Hillovi v tomhle malém státě nezačalo dařit, zvlášť když je synem samotného Stephena Kinga. A tak jsme se dočkali v roce 2013 druhého dílu Zámku a klíče, románu Vánoční říše a výše uvedeného Bobbyho atd. Bobby obsahuje všechny povídky, na nichž se Hill otrkával a učil se řemeslo. A sami brzy zjistíte, že mu svůj otec ze svého řemesla předal to nejlepší. Slibuju, že na věci jako Nejlepší nový horor, Poslední dech nebo Uslyšíš zpívat cvrčka jen tak nezapomenete.

2) Petra Slováková - Cvrček v krabičce: Český kyberpunk is not death. Budoucnost české fantastiky a českého kyberpunku = Petra Slováková. Absolutně vizionářské, dravé, dechberoucí a plné úžasných obrazů, které nezažijete ani po požití LSD. Slováková to dotáhne sakra daleko.

1) Vilma Kadlečková - Jantarové oči: Česká sci-fi kniha s největší mediální propagací, jakou jsem kdy zažil. Kniha, která to dotáhla i do mainstreamu… Prostě kniha, o jejíchž kvalitách zvěstí v nejmenších nelhaly. Skvělý svět, skvělí hrdinové. A rozhodně nic pro máčky. Takže pokud jste ještě nečetli, určitě sežeňte a přečtěte. Zvěsti totiž opravdu nelhaly. Pro mě žánrová kniha roku.

* * *


Tereza "Temnářka" Matoušková

z Podmoří (Spisovatelka)

Musím se přiznat (taky, taky? :) pozn.red.), že letošních knížek jsem moc nepřečetla, louskala jsem kupříkladu Pilíře světa, Hostinu pro vrány, Kočičí noci, Báječná léta pod psa, Nezvěstného, všechno by šlo zařadit, ale vyšlo to už dříve.


 • Mycelium I: Jantarové oči - Vilma Kadlečková: Nejlepší česká sci-fi knížka za posledních pár let. Momentálně šetřím na druhý díl, Led pod kůží.

 • Soumrak - Dmitry Glukhovsky: Nejenom Metrem živ je mistr Dmitry. A jde mu to, sakra mu to jde.

 • Radek - Katka Heřmanová: Na závěr jeden český samizdat, který se povedl. Jistě má to své mouchy, ale takto si představuji dobře udělanou knížku, kterou člověk vypouští ven, když si jede sám za sebe. Navíc je to fakt sranda.

* * *


Peter Šufliarsky


 • Knížka, která vyšla tenhle rok, se jmenuje Magnólie a Démon a - vzhledem na neznalost světa Asterion - se mi četla vcelku dobře, i když její druhý díl byl o mnoho zajímavější a více zvládnutý. Jmenuje se Studená Krev a o obálku se dokonce postarala Eva Mária Ondová, která se objevila i ve Fantastické 55. I v té obálce je jakési to kouzlo, co nutí lidi sáhnout po téhle fantasy ze světa počítačové hry.

 • Zajímavým počinem je podle mně i debutová knížka Livie Hlavačkové - Gwind: Nezabiješ a rozhodně do TOP patří, protože je nápaditá, plná akce i zajímavých popisů a rovněž se odehrává ve fantastickém světě, který vytvořila sama autorka. Velmi lehko se to čte…

 • No a teďka mně v celku dostala kniha Dawida Wonga s názvem John na konci zemře. Je povedená - skoro jako film. Bohužel, v knize mají pár překlepů, což je škoda. Děj je skvělej, nápaditej a od filmu se podstatně liší až od poloviny. Bohužel je tam i pár zbytečných míst. Jedná se o jakousi černohumornou hororovou parodii, místy až moc ulítlou, což ovšem dělá z knihy originální čtení - ovšem ne pro každého…

* * *Vojtěch Medroš Hamerský


 • Půlměsíční trůn je exotická fantasy, která se u nás jen tak nevidí. Saladinu Ahmedovi se úspěšně daří kombinovat akci s klidnějšími částmi knihy a jako kulisu využívá starověkou Persii. To vše krásně zastřešuje svým vypravěčským umem, který dává Půlměsíčnímu trůnu punc svěžesti a přináší tak do žánru sword & sorcery nový vítr.


* * *


EM


 • Zelená jako smaragd: Poslední díl Drahokamů, jedné z mých nejoblíbenějších sérií. Tuto sérii jsem si opravdu oblíbila, takže bylo smutné, že už končí. Gwendolyn a Gideon jsou mými oblíbenými postavami a Xemerius je prostě zlatíčko. Zakončení se mi moc líbilo a byla jsem spokojená. Teď se můžeme těšit na druhý díl filmu. V brzké době si dám asi re-reading.

 • Legenda: Po přečtení anotace jsem hned věděla, že mě tato dystopie bude bavit. Kniha byla plná akce, byla napínavá a prostě celkově úžasná. Legenda se řadí mezi mé nejoblíbenější dystopické série. Jestli jste ji ještě nečetli, tak si ji musíte určitě přečíst.

 • V šedých tónech: Na tuto knihu jsem se moc těšila, takže jsem si ji po vydání musela ihned přečíst. V šedých tónech není jen tak obyčejná kniha, je speciální a má něco co jiné knihy nemají. Rozhodně si budu muset přečíst další knihu od této autorky, kterou CooBoo chystá na příští rok.

 • Easy: Easy jsem si moc přála k Vánocům a jsem moc ráda, že jsem ji dostala, protože je to skvělá kniha. Lucas je úžasná postava. Rozhodně doporučuji.

 • Jsem roztříštěná: Další dystopie. Tato si mě dostala hlavně kvůli stylu, kterým je kniha napsaná. Ty přeškrtané věty jsou opravdu skvělé. U této knihy mám ráda oba z milostného trojúhelníku. V prvním díle jsem měla radši Adama a v druhém mě okouzlil i Warner. Nemůžu se dočkat třetího dílu!

 • Scarlet: Tuto sérii jsem málem ani neobjevila a to by byla opravdu velká škoda. Po přečtení anotace k prvnímu dílu jsem moc nadšená nebyla, ale i přesto jsem si Cinder nakonec přečetla a rozhodně toho nelituju. Cinder se mi moc líbila, ale po zjištění, že druhý díl už nebude vyprávět ona, jsem byla docela zklamaná. To jsem však ještě nevěděla, že druhý díl se mi bude líbit ještě víc než první. I když Cinder a Kaie mám radši než Vlka (podivné jméno že?) a Scarlet. Miluju tuto "pohádkovou" sérii.

 • Tygrova plavba: Nikdy jsem si nemyslela, že mě bude bavit série o tygrech. K prvnímu dílu jsem přistupovala s tím, že to zkusím. Hned první díl mě nadchnul a ihned jsem si musela přečíst druhý díl. Ten však skončil tak napínavě, že jsem nedočkavě čekala na třetí díl, který byl také tak skvělý. Ren a Kishan jsou úžasní a já se nemůžu dočkat dalšího dílu.

 • Indigové kouzlo: Adrian! Co víc mám napsat. Adrian je prostě úžasná postava. Už ve VA jsem si oblíbila Dimitrije a to jsem ještě nevěděla, že Adriana si oblíbím ještě více. Celkově mě tento díl bavil nejvíce ze všech Pokrevních pout. Jsem zvědavá co dalšího si pro nás Richelle Mead připravila.

 • Hvězdy nám nepřály: Ještě před vydáním jsem četla mnoho kladných recenzí na tuto knihu. Na GR má opravdu vysoké hodnocení, tak jsem byla zvědavá, jaká kniha bude. Byla hodně smutná, ale přesto jsem u ní nebrečela.

 • Svůdné zlo: Andělská série. Nikdy jsem andělské knihy neměla moc v lásce, takže jsem byla překvapená, že je tato tak dobrá. Ano, není nijak originální, ale to není většina dnešních knih.

* * *


Cathy


 • Dech (Dech #1) - "Dystopie plná akce, romantiky a dobrodružství, která vám prostě vyrazí dech. Kniha, která vás doslova pohltí. Jakmile ji otevřete okolní svět přestane existovat. Takovouhle knihu nedostenete do rukou každý den..." (Recenze)

 • Tanec stínů (Alex Craftová #2) - "Pokud máte rádi čarodějky a fae, tak je tahle kniha pro vás to pravé, má totiž přesně ten poměr humoru, akce, citů a napětí, který potřebujete. A navíc je to další z řady knih, u níž máte na konci chuť autorku uškrtit, protože víte, že na pokračování si musíte počkat na další díl. A čekání je to mnohdy úmorné..." (připravuje se)

 • Scarlet (Měsíční kroniky #2) - "To, že je kniha retelling na Červenou karkulku asi všichni dobře víte. Ovšem Marissa Meyerová píše tak, že má původní příběh pouze jako pozadí, nikoli hlavní strunu příběhu. Tudíž čekejte naprosto bombastické fantasy a nenechte si nakukat, že je to jen přepsaná pohádka, protože tak to rozhodně není. Je to úžasně napsaná kniha, kde vás nezajímá jen konec, ale kniha jako celek - každý detail je pro vás důležitý..." (Recenze)

 • Město z kostí (Nástroje smrti #1) - "První díly nemusí být vždy zdlouhavé a plné seznamování s okolnostmi a světem, ve kterém se celá série odehrává. Toto je kniha, kde se setkáte s příběhem, který se zamotává už od začátku, vtáhne vás a vy se budete pídit po další informaci či rozuzlení příběhu..." (Recenze)


 • Večeře s vampýrem (Temná hrdinka #1) - "Kniha je napsána velmi dobře. Zaujala mě už samotná myšlenka, která z knihy vystupuje a hlavní zápletka nebo hlavní problém v příběhu. Nic není tak jak se zdá a život není vždy jednoduchý. I krvesající, vraždící vampýři mají srdce a to, že jim netluče, neznamená, že nic necítí. Autorka knihu napsala tak, že vás zvědavost nutí otáčet stránky dál a dál, a když ne zvědavost, tak styl psaní, díky kterému vás kniha pohltí..." (Recenze)

* * *


Natálie Chudá


 • Upírska akadémia: Mrazivý bozk - No neviem čo by som povedala o nej, len proste dokonalé, dokonalé a dokonalé. Prvú časť som tiež čítala nedávno, ale táto bola zaujímavejšia a akčnejšia. :D

 • Anna krví oděná - vravela som, že české som nečítala, ale potom som si spomenula na Annu. Krvilačnú obludu, ktorá zabíja ľudí. Keď som videla obálku tejto knihy a potom som si prečítala anotáciu, tak som ju proste musela mať. A bola skvelá. Naozaj úplne skvelá, strašidelná ducharčina plná akcie.

 • V znamení ametystu - toto nie je tak úplne kniha, pretože autorka to ešte nemá vydané. Napísala to však v tomto roku a ja som si to aj prečítala, takže myslím, že to sem patriť bude. Autorka vytvorila krásny nový svet, ktorý ešte nikto z nás nepoznal a málo z nás ho už čítalo. Autorkin príbeh mal skvelý dej, nechýbala tam ani akcia a ani pri jednej časti príbehu som sa však nenudila. Toto je kvalita zahraničnej tvorby a veľmi sa teším na ďalšie časti.

 • Prímerie - pokračovanie dedičky sa mi veľmi páčilo. Jednotka bola trochu suchá, pretože mi tam chýbala akcia, ale tu to bolo absolútne skvelé. Plno akcie a Wendy začala byť odvážnejšia a bojovnejšia :D

 • Boj o trón - neviem, či to je presne top knihy. Nehorázne som sa na ňu tešila a nevedela som sa dočkať kým ju prečítam, ale akonáhle k tomu prišlo a dočítala som ju, bola som trochu sklamaná. Ten koniec sa mi vôbec, ale vôbec nepáčil a sľubovali nám Boj, ale to nebol boj. Bolo to tak, že prídem, zabijem, odídem. Nevadí však. Táto sa mi tiež veľmi páčila, pretože túto sériu mám veľmi rada. A Wendy znovu ukázala, čoho je schopná.

* * *


Hana Čermáková


 • Znamení Athény: Pokud na mém toplistu nesmí nějaká knížka chybět, rozhodně je to tahle. Riordan je prostě bůh a celá tahle série je moje srdcová záležitost. Odpočítávám dny do vydání čtvrtého dílu v češtině.

 • Nepřítel mého nepřítele: Další skvělý knižní počin od české autorky, na který jsem se (opět) těšila. Po tom, co vyvedla v minulé knížce jsem se tak trošičku bála, jak to bude v téhle a při čtení jsem občas trnula, ovšem všechno dobře dopadlo a i u téhle série se těším na (bohužel asi poslední) díl.

 • Vyvolený milenec: Proč? Protože Bratrstvo je srdcovka, na kterou nedám dopustit ještě víc než na Riordana. Akorát že u tohohle konkrétního dílu bych polovinu věcí vyškrtala, hlavní linie byla skvělá, ale ten zbytek většinou stál za houby nebo byl zbytečný. I tak je ale v Top seznamu.

* * *


Katy-chan


 • Rozhodně bych tam dala Hvězdy nám nepřály. Tu knihu jsem si zamilovala. Je smutná, ale zároveň vtipná. Od začátku očekáváme smutný konec, jenže jiný, než jaký opravdu přijde. Autor mi dokázal přiblížit život dívky s rakovinou, aniž by mne otravovala stále omílaná nemoc. Myslím, že si tato kniha zaslouží být mezi nejlepšími, které u nás vyšly.

 • Od stejného autora je tu ještě Hledání Aljašky. Vím, že tato kniha nemá tak dobré hodnocení jako Hvězdy ale podle mě si zaslouží být v žebříčku také. Na to, že je to autorova prvotina se hodně povedla a opět mě donutila se na chvíli uzavřít do sebe a jenom přemýšlet a brečet.

* * *


Lucie Procházková


 • Rafaelova škola: Rohy faunů - Tuhle sérii mám opravdu ráda. Autorka píše opravdu poutavě a příběh není (jak je, bohužel, u některých fantasy zvykem) x-tou variací na Tolkiena.

 • Inferno - Tuhle knížku jsem vybrala, protože si myslím, že je opravdu zajímavá a není stejná jako ostatní Langdonova dobrodružství.

* * *


Petr Čapek


 • Pro všechny fanoušky kvalitní sci-fi jsou Jantarové oči naprostou nutností. Pro čtenáře, kteří tomuto žánru tolik nefandí, jde jistě o velmi zajímavý úvod do tohoto světa. Protože, celkové univerzum tak jak ho Vilma Kadlečková vystavila, budete v české fantasy a sci-fi literatuře hledat opravdu dlouho.

 • Čekání na novou knihu od Františka Kotlety, rozhodně vyplatilo. Perunova krev přináší přesně to, co čtenáři na Kotletovi zbožňují, pořádnou dávku akce, humoru a krve. Autor znovu a znovu dokazuje, že úspěch jeho prvních knih nebyla náhoda a má směle nakročeno se zařadit po bok legend české fantastiky. Jedinou výtkou tak zůstane čekání na vydání pokračování této zběsilé jízdy, protože včera už bylo pozdě.

* * *


Lenka Lenny Kavalířová


 • Knihu Vznik Evropy od Jana Bouzka vřele doporučuji každému, kdo se zajímá o dějiny Evropy a evropského myšlení. Pokročilí čtenáři mohou obdivovat autorův přehled o různých oblastech Evropy i světa, jeho interpretace umění a mýtů nebo jeho schopnost porovnat různé způsoby života a myšlení dávných národů. Nechybí ani množství fotografií a drobných ilustrací Andrey Waldhauserové. Kniha je tak přístupná i čtenářům, kteří se o tato témata teprve začínají zajímat. Všichni tu najdou zajímavě podaná fakta, srovnání, autorovy originální interpretace i podněty k dalšímu studiu.

* * *

A na závěr seznam knih od...

Lucie


 1. Hledání Aljašky
 2. Assassin's Creed 4 - Odhalení
 3. prakticky všechny knihy od Jo Nesba
 4. Tlukot křídel smrti
 5. Scarlet
 6. Nástroje smrti 1-3
 7. Carrie - S.K.
 8. Lunapark - S.K.
 9. Terapie láskou
 10. Enderova hra
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Katy chan ^^ Katy chan ^^ | Web | 5. ledna 2014 v 10:14 | Reagovat

Proč já ty TOPky ještě čtu? :O Vždycky se mi rozšíří seznam to-read a ještě před tímhle článkem jsem opravdu netušila, co mám číst dřív. A teď? Teď už to nevím tuplem!
Ale bavilo mne číst, co jiní lidí považují za nejlepší knihy roku, to rozhodně. :) Některé z nich jsem i četla, o spoustě dalších jsem četla a pár z nich pro mne bylo zcela nových. :)
Jo, ten článek se povedl.

2 Taychi Taychi | E-mail | Web | 5. ledna 2014 v 11:05 | Reagovat

Trochu mě mrzí, že jsem hrozný barbar. O knihách, co každý rok vychází, nemám absolutně přehled. Asi bych to měla začít napravovat :-D

3 "Wulfi" "Wulfi" | 5. ledna 2014 v 12:41 | Reagovat

[1]: Hele, taky si říkám "Wulfi, nečti to, budeš naštvanej." A co dělám? Sestavuju topku :D Chjo :D
Přesně kvůli tomu mě tak strašně moc bavilo to sestavovat - hledat a číst názory :3
No já a 13 lidí se velmi snažilo, aby se povedl! :)

[2]: Hlavní je, že čteš a že máš zájem - to ostatní přijde časem :D Ono je toho stejně tolik, co každý rok vyjde, že v tom mám taky docela bordel po čase :D

4 Maťa Maťa | E-mail | Web | 5. ledna 2014 v 14:16 | Reagovat

Kopu skvelých kníh sa ti tu objavilo, hoci musím uznať, že väčšina tých tvojich mi nič nehovorí. ale takú Fantastickú 55 alebo Syna stínu by som si rada prečítala.
Najviac ma ale potešil Radek, lebo tú knižku proste zbožňujem. Neskutočne :D

5 "Wulfi" "Wulfi" | 5. ledna 2014 v 19:56 | Reagovat

[4]: No jo no, já moc ten mainstream nečtu :D Obě dvě knihy fakt stojí za to! :)
Co na něm všichni vidí...? :D

6 Maťa Maťa | E-mail | Web | 5. ledna 2014 v 20:55 | Reagovat

[5]: Je to proste nádherná, krásna, vtipná, úžasná, roztomilá knižka :D

7 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 6. ledna 2014 v 14:56 | Reagovat

[5]: Je to dobře udělaný samizdat, mezi profi věcmi by to z vícero důvodů asi neobstálo (jedině po značném redakčním zásahu, potřebovalo by to rozepsat), ale takto mezi tím samonákladovým bahnem je to jedna perla. Navíc je autorka známá blogerka. :-)

8 sayury sayury | Web | 6. ledna 2014 v 15:35 | Reagovat

Páni, asi jsem objevila knižní tipy na 2014 :D děkuji ti! Už si brousím zuby na death note (seriál), a pak snad i mangu. Bohužel musím  odmaturovat, takže odmítám cokoliv, co má víc než tři díly, otevírat :D Už jsem si všimla, že takovéhle věci bývají návykové a mají negativní dopad na studium (pokud by se nejednalo o chuuninskou zkousku), takže manga musí počkat :D

9 Pokřtěná Buddhistka Pokřtěná Buddhistka | Web | 7. ledna 2014 v 22:06 | Reagovat

Všichni tu píšou o Jantarových očích a já je ještě nečetla :D Stydím se :D :D
Dost z těch knížek znám a taky se mi strašně líbili :)
No, dala jsem na tebe a objednala jsem si k narozeninám Osvícení od Kinga :D Tak snad to bude dobrý! :)

10 Kara-chan Kara-chan | Web | 8. ledna 2014 v 18:53 | Reagovat

Hodně z knížek jsem (ještě!) nečetla, hlavně toužím po Jantarových očích. Na druhou stranu mě opravdu neláká YA, tenhle žánr zrovna nemusím.
  Svých top 5 jsem taky psala, i když teď mě ještě napadá napříkal Čerpadlo 6, což je sice asi ne zas až tak známé, ale je to skvělé, od stejného autora se teď chystám na Dívku na klíček. :)

11 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 11. ledna 2014 v 12:07 | Reagovat

Z mé četby za minulý rok bych vypíchl hlavně Kolejmoří /China Miéville/ a Tetovaného /Peter V. Brett, nepletu-li se/.

12 Haku Haku | 13. ledna 2014 v 10:36 | Reagovat

Wow,ta manga je dost lákavá.Možná si jí i přečtu.Jinak díky tobě jsem si našla další knížky,které by jsem mohla přečíst.

13 "Wulfi" "Wulfi" | 13. ledna 2014 v 11:32 | Reagovat

[6]: & [7]: - http://replygif.net/i/453.gif

[8]: Rádo se stalo! :) Death Note určitě stojí za to, anime bylo o trošku víc strhující, vygradovaný, napínavý zážitek. Hele, tak držím palce s maturitou a až ji uděláš, tak můžem diskutovat o dalších mangách :) Budu se těšit :)

[9]: Na to zabírá jen jedno - okamžitě to napravit! :D Jako vážně, ta kniha za to stojí. Přečteno za 4 hodiny a... bylo to hodně epický. Něco, co jsem dosud ještě nečetl.
Jsem poctěn a doufám, že se ti bude také tak líbit :)

[10]: Hele... já to YA taky nemusím, takže jsme dva :) http://bit.ly/1lTVu0S
Na to se pak podívám, zní to hodně dobře.

[11]: Kolejmoří jsem nečetl, ale mám ho na seznamu! :D Myslíte Válka za bílého dne? To jsem tak nějak přehlédl, abych se přiznal. Nevím proč, ale zrovna tahle série mě -vyloženě- neláká. Třeba k tomu ale dozraju, uvidíme :)

[12]: Gantz je naprostá pecka, vrchol akční sci-fi shounen mangy. To, že je brutální jako samo peklo... to už je takový menší bonusíQ :D
Jsem rád, že tenhle blog má smysl, protože ho vedu přesně kvůli tomuhle - abyste nacházeli nové a nepoznané knížky :) Moc díky! :)

14 Xerodoth Sigmius Xerodoth Sigmius | E-mail | Web | 13. ledna 2014 v 15:07 | Reagovat

Já věděl, že ten Lunapark tu někde bude! :D

15 Zuza Zuza | Web | 13. ledna 2014 v 16:58 | Reagovat

Nojo, já ty top 10 asi taky nemůžu číst. Sice vím, co číst dřív (to, co dřív potkám v knihovně, protože zatím si vážně nekupuju knížky stejným tempem jako je čtu), ale narážím díky různým stránkám na tolik věcí, co bych si chtěla přečíst, že můj seznam to-read se rozrůstá mnohem rychleji než vůbec stačím číst. Ale díky za tipy! :) Obzvlášť za zprostředkovaný názor na  Joe Hill - Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné povídky, leží mi to tu na poličce a díky rozporuplným hodnocením jsem se k tomu zatím nedokopala

16 Em Zet Em Zet | Web | 13. ledna 2014 v 17:56 | Reagovat

Živí mrtví :3 Ten komiks mě hodně láká, ovšem štve mě, že chybí postava Daryla Dixona. :D Každopádně seriál super a do komiksu jsem také nahlédla, ale nekoupila, je drahý :D Na seriál se díváš zadarmo. :D
Kdybych měla napsat svou desítku, asi bych nevěděla, protože jsem zapomněla, jaké knihy jsem za tenhle rok přečetla. -.- Měla bych si to někam psát. :D Tak vzpomenu si aspoň na to umělecké dílo fantastické, jaké čtu teď, a sice "Vyhlídka na věčnost" od Jiřího Kulhánka. Kdo někdy něco četl od tohoto pana borce spisovatele, pochopí, že i Vyhlídka na věčnost musí být bezkonkurenční jednotka úžasnosti! :D
Pak také čtu 1984 od George Orwella, to je úžasná kniha, protože mluví o tématu, které mě zajímá. Koho zajímají totalitní režimy, alternativně-nealternativní budoucnost a Ilumináti, dveře 1984 jsou otevřené. :D
A hodně se mi líbila Jeptiška od Denise Diderota, kterou jsme měli v povinné četbě. Kdo nečetl, a líbí se mi starší literatura a nezvyklé hrdinky v nezvyklém prostředí, doporučuju :)

17 sarush ef sarush ef | Web | 13. ledna 2014 v 18:41 | Reagovat

Je vidět, že někteří mají fakt výbornej vkus!

18 El El | Web | 13. ledna 2014 v 18:57 | Reagovat

Je to skvělej článek a zajímavé knihy :-)

19 "Wulfi" "Wulfi" | 13. ledna 2014 v 19:07 | Reagovat

[16]: Sice tam není, ale... abych pravdu řekl, nijak mi tam nechyběl. Jeho nepřítomnosti jsem si ani nevšiml. Nevím, jestli je to dobře, nebo špatně :D
I to se stává :D
VnV je fakt parádní knížka - jako jedinou knihu jsem ji četl víc, jak čtyřikrát (mám takový problém, že jakmile jednou nějakou knihu přečtu, pak si ji pamatuju furt. Sice ji nedokážu odcitovat, nebo mi její příběh zapadne hluboko v paměti, ale když ji pak znovu otevřu, neudržím se a se slovy "Nůůůůdááá" ji házím do kouta.), takže pro mě úspěch. Pokud máš ráda Mistra Kulhánka, pak doporučuji Lovce monster od Larryho Correi. Narozdíl od našeho krajana je snadno k sehnání a vychází skoro-pravidelně :)
Na 1984 se už pomalu chystám :3
Tak to fakt neznám :D Ale zní to zajímavě :)

[17]: Ó, díky Ti! :D :D

[18]: Děkuji, já a 13 dalších lidí jsme se moc snažili, aby byl co nejlepší a aby v něm byly zajímavé knihy :)

20 Matryoshka Matryoshka | Web | 13. ledna 2014 v 19:15 | Reagovat

Oh. Až na menší... ehm... jak bych to řekla... chybičku, která spočívá ve faktu, že Assassin's Creed je hlavně hra a podle ní je i novela napsaná, je článek moc fajn. Vážně mě zaujaly "Jantarové Oči". Určitě se po této knížce podívám! Díky za užitečný report.

21 Kariol Kariol | E-mail | Web | 13. ledna 2014 v 19:40 | Reagovat

Ani jednu z tvých top deseti jsem nečetla, nicméně připisuji některé zajímavě znějící tituly na seznam. :)

22 "Wulfi" "Wulfi" | 13. ledna 2014 v 19:51 | Reagovat

[20]: Hru jsem nehrál, ale co jsem tak vytušil, tak knihy hru pouze doplňuji, neopisují ji (jako to bylo v případě třeba Metal Gear Solid). No, je nepopiratelným faktem, že herní série položila základy pro tu knižní a já si nejsem vědom toho, že bych tohle a to, že AC je hlavně herní série, nějak popřel - a jestli tak něco vyznělo, tak se omlouvám, nemyslel jsem to tak :D
Ty Jantarové oči stojí opravdu za to :)
Rádo se stalo! :)

23 "Wulfi" "Wulfi" | 13. ledna 2014 v 19:52 | Reagovat

[21]: Snad se to bude trefa do černého a aspoň pár z nich se Ti bude líbit :)

24 Zuzka Zuzka | Web | 13. ledna 2014 v 20:39 | Reagovat

Tak tenhle článek je super :) Nejsem pravidelným čtenářem tohohle, blogu, vlastně se musím přiznat, že sjem tu ještě nkdy nebyla. Myslím, že to ale změním :)
Pořád marně přemýšlím co číst, až teď mi bylo doporučeno celkem dost knížek. Což je škoda, protože k těmhle knížkám se tedy dostanu až později (5 dílů Percyho Jacksona, Hunger Games, Strážci času... Dají zabrat :)). Ale už se chystám číst Hvězdy nám nepřály a Zelená jako smaragd (samozřejmě i Rudá jako rubín a Modrá jako safír). Jenže ouha - nejsou nikde k sehnání. No nic, zase tu melu kraviny, prostě díky za tenhle článek a máš nového pravidelného čtenáře :)

25 Utkvělá představa Utkvělá představa | Web | 13. ledna 2014 v 21:37 | Reagovat

Pořád čtu jenom staré knihy, které nám zadávají ve škole, takže k těmhle (většinou) novým a fantastickým se dostanu jen výjimečně, ale o to víc ji je užívám.

26 Libor Libor | Web | 13. ledna 2014 v 23:30 | Reagovat

U mě by asi zvítězila kniha, "Věčný národ se strachy netřese".

27 "Wulfi" "Wulfi" | 16. ledna 2014 v 12:20 | Reagovat

[24]: Tak to jsem rád! :)
Neboj, tyhle knížky si určitě počkají, vždyť ti nikam neutečou :D

[25]: Asi tak, no. Sice občas ve škole zadají něco celkem hezkého, ale na takového pořádného Kulhánka nebo Correiu to fákt nemá :) A jak říkáš, díky tomu, že to čteš jen svátečně, si to o to víc užíváš - a tak nějak by to mělo být, nic nepřehánět a užívat si.

[26]: Koukal jsem na to a moc mě teda nezaujala - z anotace, třeba kdybych si přečetl úryvek, nalákalo by mě to víc. Ale i tak je to trošku mimo mísu tohoto blogu - není to ani fantasy, ani sci-fi, ani horror. Jen fiktivní příběh o třech kamarádkách/vojandách v uniformě.

28 Andy Andy | E-mail | Web | 19. ledna 2014 v 15:20 | Reagovat

S Em a tygří sérií naprosto souhlasím, do prvního dílu jsem šla s tím, že nemám co číst a přinejhorším to prostě bude nuda, ale bylo to skvělý a už teď na mě na gauči netrpělivě čeká druhý díl, až jen dočtu povinnou četbu a konečně se budu moct pomazlit s dalším dílem tohodle úžasnýho příběhu!

Jinak díky vašemu blogu (který si mimochodem s nadšením švihnu do oblíbených) se mi rozšířil list knížek asi tak o víc jak polovinu, grrr. V každém případě díky!

29 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 20. ledna 2014 v 10:38 | Reagovat

Město z kostí jsem četla...no četla, prolétla...a rozhodně to řadím k těm "nadpřirozeniny pro teen", co se mi moc nelíbí. Zbytek jsem nečetla vůbec, ale políčeno mám na Inferno...ale jinak letošní knížku jsem četla Útěk z tábora 14 a to tím, že je to realita, asi nic nepřekoná.

30 "Wulfi" "Wulfi" | 21. ledna 2014 v 19:44 | Reagovat

[28]: O důvod víc, abych si to přečetl. Dík! :)

Awww, díky mocinQy moc! =^.^= Jsem rád, že Wulfrion zas a znovu pomohl s nalezením nových knih! :) Díky, díky, díky!

[29]: Abych se přiznal, já tyhle mainstreamové knížky moc nečtu. Tak nějak mi vadí, že je četl/chválí úúúplně každý. (Jo, i ve čtení se prostě MUSÍM lišit :D I když, je tu pár vyjímek...
*pohledem klouže k celé sérii Zaklínače, k plakátu Pána prstenů a vzpomíná na Hru o Trůny*)

To je příběh z koncentráku? - střílím od boku, jsem líný hledat na Google a rád bych, abys mi o té knize něco řekla sama - snad nevadí :)

31 花HλNKA 花HλNKA | Web | 21. ledna 2014 v 20:01 | Reagovat

Sakra, ty Jantarové oči jsou tak moc chválené, že si je snad taky pořídím a přečtu! :-)
U mě za rok 2013 vede Robokalypsa, Jussi Adler-Olsen ve všech podobách, Triptych, 15 minus, milované Milénium, atp. :-)
Jinak mimochodem díky za další skvělé tipy :-)

32 Julča Julča | Web | 2. února 2014 v 18:20 | Reagovat

Musím říct, že Mycelium mě hodně láká - všichni o něm píší, vychvalují - jakto že jsem na tuto knihu nepřišla sama? :) Asi se po tom mrknu v knihovně..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama