REPORT Z AKCE: VÁNOČNÍ KNIŽNÍ SRAZ V BRNĚ

13. ledna 2014 v 19:00 | napsal: Kevin *Wulfric* Scherrer (16) |  Novinky

"Byl pozdní večer,
první máj,
večerní máj
byl lásky čas."

Dobře, dobře. Nebylo prvního máje, bylo dvacátého osmého prosince a nebyl pozdní večer, nýbrž časné odpoledne, ale... komu na tom záleží? Hlavní je, že v Brně se tehdy konal VÁNOČNÍ KNIŽNÍ SRAZ, který pořádala Rodaw z Knihánkova. Přišlo skoro dvacet lidí a přestože v kavárně v knihkupectví Dobrovský nebylo takřka k sednutí, vládla tam velmi příjemná atmosféra. Ve 14:00 jsme se začali srazovat před knihkupectvím, odcházeli jsme někdy o šesté - tak dobře nám tam bylo, že nikdo do té doby neodešel, ačkoliv už měl na večer dozajista něco dohodnutého, a odejít se nám ani za mák nechtělo.
A o čem jsme si povídali?Převážně o knihách, ale velmi brzo se diskuze stáčely různými proudy. Řeč přišla na filmy a seriály, na komiksy, okrajově i na anime a mangu, na aktuální dění... bylo toho fakt hodně, co jsme za ty čtyři hodiny stihli probrat. Hodně témat bylo probráno, hodně koktejlů bylo vypito (v kavárně u Dobrovského mají báječné mléčné koktejly :3 ) a dokonce i jedno malé pidi-kafíčko padlo za vlast.

Pokud vám ani tohle nestačilo, níže je rozhovor mé maličkosti s Medrošem z Knižního Kukátka, pro kterého byl loňský vánoční sraz premiérový ;)Medroš: No Wulfe, nevím jak ty, ale já hned na začátek musím říct, že nedávný knižní sraz, zorganizovaný Rodaw, byl zkrátka pecka. Ať už se to týkalo samotného příchodu do kavárny v Dobrovském, kdy jsme museli tak trochu zaimprovizovat a srazit k sobě hned 7 stolků, vysmívání se mému malinkému kafé, které je krédem pravého byznysmena, nebo super pokecu o seriálech. A nesmím zapomenout ani na supr čupr dárek v podobě maličké svítilny, kterou musím vyzkoušet při čtení pod peřinou v noci (hele, nehrajte to, ani ty, Wulfe, stejně to tak děláme všichni!). A co tvůj dárek? Doufám, že ses neinspiroval Pejskem a kočičkou…

Wulfric: Jo, ten začátek byl strašně fajn. Oproti minulému srazu, kdy jsme předtím ještě šmějdili po knihkupectví a říkali si, co si chceme všechno koupit, nebo co dostaneme, to bylo takové rychlejší, bez zbytečností. Prostě jsme srazili stoly, zasedli a kecali na rozličná témata. Ono je sice fajn se podělit s kolegy o nadšení z nových knih, ale srazujeme se proto, abychom mohli dělat věci, které na netu/v MEME dělat nemůžeme - třeba dát si pidi-kafíčko s přáteli.
Jo, ta svítilna by bodla, no ( přestože já to tak nedělám, já čtu z mobilu :P ). Můj dárek… co vám budu povídat, dostal jsem mýdlo od značky Nivea. Ježíšek byl zkrátka hodný chlapec a myslel i na mou citlivou pokožku, za což mu strašně děkuju!
Vtipné je, že jsem si říkal, že to bude akce tak na tři, čtyři hodinky. Nakonec jsem došel domů snad kolem deváté. Rozhodně to ale nehodnotím jako ztrátu času, bylo moc a moc fajn zase posedět s lidmi, se kterými mám společné zájmy, popíjet koktejly a jen tak poklábosit. Hlavně to byla strašná sranda a ty hlášky, které tam ten večer padly… to bylo prostě legendární. Akorát je škoda, že pár lidí nepřijelo (ano, Dejve, mluvím o tobě).
Nezbývá, než buď počkat na další knižní sraz s Rodaw, nebo nějaký sami domluvit, protože takovýchto akcí není nikdy dost.

Medroš: Abych se k tomu ještě vrátil, tak jenom hraběcí děcka čtou z mobilu, takže asi tak! Co se týče toho ostatního, tak s tebou musím souhlasit. V ten samý den kolem třetí hodiny k nám domů měla přijet návštěva z Anglie. Myslel jsem si, že na srazu pobudu zhruba dvě hodinky a pak pofrčím, abych to všechno stíhal. Ale díky tomu, jaká tam byla bžunda (ano, čtete správně, bžunda), jsem se prostě nemohl jen tak zvednout, usmát se mým nevinným a stále puberťáckým úsměvem a říct, že odcházím. Ne, to srdce jsem zkrátka neměl.
Koktejly vypadaly dobře. Příště opravdu musíš zkusit poprosit, jestli ti neudělají ten vanilkový a neposypou ho skořicí, kdyžtak do toho půjdu s tebou, jinak budu na každým sraze pranýřován za pidi-kafé. Ještě se však vrátím k tomu, co jsem chtěl říct přednostně - velmi mile mě překvapilo, že se celý sraz netočil kolem knih. Ne, že bych o nich nedokázal pár hodin povídat, ale je prostě lepší, když se do toho připletou i jiná témata, což při tomto srazu nebyl problém - pidi-kafé, Padesát odstínů šedi, problémy s parkováním v Brně, seriály a podobně.
Když už jsme u těch seriálů a tvého, cituji - "bylo moc a moc fajn zase posedět s lidmi, se kterými mám společné zájmy", tak mě stále dojímá, jak ses prvně zeptal, zda někdo nesleduje Naruta a nikdo se nepřihlásil. Říkal jsem si "Ok, Naruta taky nesleduju, tak to zas není nic, kvůli čemu bych se měl cítit blbě". Když však po nějaké době přišla od tebe i druhá otázka, a to jestli někdo nesleduje Breaking Bad, přičemž opět nepřišla žádná pozitivní reakce a ty jsi měl velkou chuť zalézt pod stůl, v tu chvíli jsem tě litoval :D
Jo a taky doufám, že dodržíš slovo a na příště mi koupíš tu ochranu proti těm kalendářům. To je úplně strašný, jak mě píchaly do toho krku!

Wulfric: Ti dám takový hraběcí děcko, až ti bude špatně! :D
Tyhle knižní srazy mají neobyčejnou atmosféru a stačí tam jen chvilku posedět, a už jsi zcela lapen. Řekl bych, že se na tom dá vybudovat i závislost - já teda určitou formu závislosti mám. Hned, jak jsem přišel domů, začal jsem sjíždět kalendář akcí na Facebooku, jestli náhodou není něco v brzké době naplánovaného. Nehorázně se těším na další knižní sraz, který nás čeká na konci ledna. Cítím v kostech, že to bude neméně legendární! A třeba snad přijedou i lidé, kteří obvykle nepřijíždí (ano, Dejve, zase mluvím o tobě).
Když už koktejl, tak pořádně namíchaný, ne? Určitě ho zkusím poprosit, otázkou je, zda mě nepošle do háje, že mám až moc mlsný jazýček.
Asi takhle - jsme sice knižní blogeři, ale jsme jen lidé a baví nás široký okruh věcí. Kdyby se celý knižní sraz točil jen okolo knih, bylo by to celkem smutné, protože pak by to působilo tak, že jsme jen věčně zalezlí v knihách a internetech a datlujeme recenze. Což není tak docela pravda. Třeba já vedle toho ještě zvládám spánek.
Uznávám, Naruto byla střela od boku. Na debaty o Narutovi si budu ještě pár měsíců muset počkat, minimálně do letošního Animefestu. A Breaking Bad jsem myslel, že bude mít trochu větší úspěch. Stane se, no (sice vždy a pouze mě, ale začínám si zvykat). Matně si vzpomínám, že padla ještě třetí otázka ode mě a fakticky jsem měl chuť pod tím stolem navždycky zakempit.
Medroš už je velký chlapec, ochranu si koupí sám :P

Medroš: Jo, to budu muset. Přeci jen další knižní sraz tu máme co nevidět, konec ledna se kvapem blíží, musíme však přežít všechny ty zkoušky a testy ve škole. Doufám, že i teď to bude nezapomenutelná akce, na které si opět dám malé kafé velkého byznysmena a začnu s ostatními probírat aktuální témata. Například Padesát odstínů šedi… Moc se tedy těším.

Na samotný závěr mi dovolte (i za Wulfa) poděkovat Rodaw za zorganizování srazu a za velmi příjemnou atmosféru, kterou účastníci vytvořili. Bavil jsem se od začátku do konce (jen jsem uvažoval, že jsem byl až příliš průbojný, takže bych měl pro příště trochu polevit :D). Díky, díky, díky a zase příště!

Další velký knižní sraz se koná už 30. ledna v kavárně v knihkupectví Dobrovský. Více podrobností na facebookové stránce srazu. Budu rád, pokud někdo z mých fanoušků na sraz příjde :)

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Cathy Cathy | E-mail | Web | 13. ledna 2014 v 19:54 | Reagovat

Jééj..:D Kluci naprosto parádní report..:D Jako Wulfi měl si se víc ozvat, sice jsem neviděla ty novější díly naruta, protože hrubě nestíhám, ale pěknou řádku už jich mám za sebou a myslím, že bych si měla o čem povídat..:D Ale já byla na minulém srazu dost zakřiknutá, tak doufám, že to přístě napravím..A vzhledem k tomu, že je to můj první pořádaný sraz, tak doufám, že si ho všichni užijou a ve zdraví přežijí..:D

2 "Wulfi" "Wulfi" | 17. ledna 2014 v 12:00 | Reagovat

[1]: Díky! :)
Příště se ozvu trošku víc nahlas :D Já mám pocit, že nikdo neodpovídal ne proto, že by Naruta neznali, ale proto, že byli šokováni, že se někdo zeptal ;) :D
Já myslím, že to bude stejně parádní, jako vždycky :)

3 Mrs. Writer Mrs. Writer | E-mail | Web | 17. ledna 2014 v 21:31 | Reagovat

Tohle pobavilo, naprosto epicky zpracované :'D Dostala jsem z toho chuť si zajít zase do nějaké kavárničky na koktejl :3 Trošku tě lituju za toho Naruta a Breaking Bad, protože přesně vím jaké to je..! XD Zeptala jsem se ve škole, teda místo Perníkového táty jsem navrhla i ještě něco jiného a to hrobové ticho, co nastalo potom mě stále straší v nočních můrách! :D A to jsem si říkala, že Naruta přece musí znát... Nojo, zkrátka povedený "zpravodajství" :D

4 "Wulfi" "Wulfi" | 18. ledna 2014 v 18:03 | Reagovat

[3]: Ó, díky :) Pokud jsi z Brna, klidně dojdi na ten lednový sraz, Tě zvu :D
No jó no... se stane :D Ale jsou i horší věci - třeba když tě kalendáře píchají do krku :D
Z příštího srazu se pokusím udělat taky takové zpravodajství :)

5 David Holec David Holec | E-mail | Web | 19. ledna 2014 v 14:36 | Reagovat

Kluci, vy mě jen trápíte! To ani nevíte, že já už měl sbalený batůžek, nachystané oblečení, vyčištěné zuby a chtěl jet. Bohužel, České Dráhy mi to neumožnili, musel bych odejít asi deset minut po začátku srazu, abych stihl poslední vlak zpátky domů. Tak si tu aspoň se slinou pročítám různé reporty a ten váš, ten je prostě parádní!

6 "Wulfi" "Wulfi" | 20. ledna 2014 v 8:53 | Reagovat

[5]: Děláme, co můžeme! :D Tak to je opravdu pech, že to nakonec dopadlo takhle... tak snad ale už fakt příště ;)
Děkujeme, s Medrošem jsme se hodně snažili, aby to bylo aspoň trochu čitelné! :)
No a pokud nedojedeš, tak tu speciálně na tebe bude čekat nový report :D

Hele, držím palce, ať ti to vyjde :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama