Ve světě Živých mrtvých jste zrozeni k utrpení! | Živí mrtví 8: Zrozeni k utrpení

23. prosince 2013 v 2:51 | napsal: Kevin *Wulfric* Scherrer (16) |  KOMIKS

Pokračování komiksové série o skupince přeživších ve světě plném zombií nijak nevybočuje ze zajetých kolejí. Je stejně skvělá, napínavá, brutální a dramatická jako ostatní díly!

Živí mrtví 8: Zrozeni k utrpeníZákladní informace:

Autor: Robert Kirkman, Charlie Adlard, Cliff Rathburn
Počet stran: 144
Překlad: Martin D. Antonín
Vydal: CREW
ISBN: 978-80-7449-191-7


Anotace:


Série, která přinesla svěží vítr do hnijícího ovzduší zombie žánru, právě dospěla k rozuzlení svého zatím nejzásadnějšího příběhu!
Věřili, že ve vězení budou v bezpečí. Mýlili se. Před jejich prahem nyní stojí hrozba, proti níž je pobíjení hord živých mrtvých příjemným zpestřením nudy ve světě bez internetu. Tuhle bitvu rozhodně každý nepřežije. Nikdo není v bezpečí!

Recenze:Osmička startuje pohledem na zohaveného Guvernéra. Ten začne ihned poté, co se dostane mimo ohrožení života, organizovat vendetu. Nehledě na to, že je bez oka, chybí mu ruka a má naříznuté šlachy. Představte tu situaci - lidé ve vězení se dávají dohromady a plánují, co budou dělat do budoucna, jak naloží se svým časem a se svými životy. A do toho tam přijede Guvernér s několika plně naloženými náklaďáky krvechtivých, zmanipulovaných lidí, se spoustou zbraní a s tankem.

Jako vždy se Robert Kirkman naprosto překonal se svým scénářem, díky kterému působí skutečně jak svět Živých mrtvých, tak postavy a jejich příběhy. A i přesto, že je lidstvo na vymření a neustále každému hrozí smrt, jde vidět, že i hrdinové komiksu mají svůj život, své myšlení, své zájmy a koníčky a snaží se vracet k obyčejnému způsobu života. Ale snažte se, když kolem vás pokulhávají zombíci a před očima umírají přátelé a rodina.

Díky hezké, oku lahodící stylizaci svět Živých mrtvých takřka ožívá před očima. Kresba Charlieho Adlarda dodává komiksu šmrnc, je stylová a nemá problém s vyobrazením jakýchkoli vnitřností, letícího mozku nebo jiného marastu, a stejně tak velmi přirozeně ukazuje emoce ve tvářích postav. I přesto, že jde o zombie apokalypsu - o něco takřka nereálného - je v komiksu všechno tak skutečné, že se vám chce brečet. A poté, co umřou vaše oblíbené postavy, k tomu nejspíš nebudete mít daleko. Napomáhá tomu i dobře odvedená práce Martina D. Antonína, který stojí za překladem. Zatímco řadoví překladatelé překládají takřka strojově, Antonín si dává záležet a sype jednu hlášku za druhou.

Nezbývá než se těšit na další skvělý díl Živých mrtvých.


Plusy a mínusy:


+ Čtivé, napínavé, dramatické, parádní překlad, stylová kresba
- Žádné mínusy nejsou

Verdikt:

Naprostá bomba, bravo bravissimo! Povinnost pro každého fanouška komiksů nebo seriálu the Walking Dead - 100%

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 annox annox | Web | 24. prosince 2013 v 21:45 | Reagovat

Nejsem úplně fanoušek komiksů, ale ta série je naprosto dokonalá! Takže uvažuju nad tím, že si to přečtu - jinak skvělá recenze ;)

2 "Wulfi" "Wulfi" | 25. prosince 2013 v 1:58 | Reagovat

[1]: Uctivě se klaním a jsem vděčný, že se Ti recenze líbila! :)

Jen musím podotknout, že mezi seriálem a komiksem je MARKANTNÍ rozdíl. Ale dá se překousnout úplně v pohodě - teda, aspoň mě to nedělalo problém, proto jsem se o tom nezmiňoval.

3 darkemperor darkemperor | E-mail | Web | 13. ledna 2014 v 16:15 | Reagovat

Ono je u této série a podobně i u Hry o trůny dobré brát komiksy, potažmo knihy a seriálová zpracování jako dvě různé věci a vůbec neuvažovat nad tím, že je něco podle něčeho atd.
Jako fanda TWD ti hodnotím recenzi kladně. :-D

4 "Wulfi" "Wulfi" | 13. ledna 2014 v 17:01 | Reagovat

[3]: No jo no, ale člověku to holt nedá :D Prostě nemůžeš neporovnat Ricka z komiksu a Ricka ze seriálu, potažmo Neda Starka z knih a Neda Starka z filmu. Ale jo, pro uchování duševního zdraví bych doporučoval nad tímhle neuvažovat.
Díky moc, jsem rád, že se moje recenze líbila i fanouškovi TWD! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama