Novinky o Zaklínači!

29. října 2013 v 18:24 | napsal: Kevin *Wulfric* Scherrer (16) |  Novinky

Jak dlouho to je od vydání posledního dílu ságy o Zaklínači? Čtrnáct let? Letí to, co?
Není to tak dávno, co nám sám Sapkowski řekl, že další díly neplánuje. Jenže pokud sleduješ Wulfrionský facebook, určitě ti neuniklo, že jsem sdílel fotku s knihou Wiedzmin: Sezon burz, v překladu Zaklínač: Období bouří.

O čem bude? Kdy výjde? Mistr polské fantasy znovu překvapuje!
Plus ochutnávka z první kapitoly v angličtině!

Wiedzmin: Sezon burz.: Ta obálka je... naprosto špičková! :.

V románu se potkáme se známými postavami, jako je věrný společníka Geralta - pěvec Marigold, tak zaklínačova milovaná - čarodějka Yennefer. Nicméně, na scéně se prý objeví i postavy z úplně jiných povídek. Lidé, nestvůry a magií vylepšené bestie.


"Příběh trvá. Historie nikdy neskončí..."


Co se týče příběhu je jasné jen to, že zaklínač bude bojovat proti vražednému dravci, který žije pouze proto, aby zabíjel, dostane se do křížku s nepříliš sympatickými strážci města, stane před soudem, ztratí své slavné meče a projde si bouřlivým vztahem s rudovlasou kráskou, známou jako Koral. A na pozadí toho všeho jsou obvyklé intriky králů i čarodějek.

"Zaznívá hrom a zuří bouře. Čeká vás 404 stran vzrušující čtení!"


Období bouří je vzhledem k sáze o Zaklínači naprosto samostatné dílo, nijak ji nerozvíjí ani neuzavírá. Nejspíš se bude odehrávat po událostí z povídky "Poslední přání", zhruba někde mezi povídkami z Meče osudu, kde je časových proluk opravdu hodně a jsou dostatečně velké, aby se do nich vešla jedna celá kniha (při troše snaze by se tam vešla celá další Sága, ale moc to tak nevypadá).

Kniha vyjde v polsku 6. listopadu 2013, v češtině vyjde v nakladatelství Leonardo někdy v listopadu roku 2014.

Ochutnávka z první kapitoly.


"Kdo zápasí s nestvůrami, ať se má na pozoru, aby se přitom nestal nestvůrou. A hledíš-li dlouho do propasti, vhlédne pak propast i do tebe"
- Friedrich Nietzsche, Mimo dobro a zlo

"Myslím, že zírání do propasti je jen ztrátou času. Na světě jsou i mnohem lepší věcí, které jsou hodny zírání..."
- Marigold, půl století poezie

Co všechno nás ze světa Zaklínače čeká? Novela a jedna celá komiksová série! Nepočítaje třetí díl herního Zaklínače - Divový hon.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama