Jak se snadno a rychle stát šéfem | Vládce klanů

12. ledna 2013 v 21:07 | napsal: Kevin *Wulfric* Scherrer (15) |  KNIHY

Zda vás ale budou mít vaši podřízení rádi je věc druhá...
Dneska se podíváme na zoubek knize, jejíž příběh je zasazen do universa jedné z nejznámějších PC her vůbec - World of Warcraft.

Vládce klanůZákladní informace:

Autor: Christie Golden
Počet stran: 272
Překlad: Jan Netolička
Vydal: FantomPrint 2004
ISBN: 978-80-86354-35-4


Anotace:


"Otrok. Gladiátor. Šaman. Náčelník. Tím vším byl tajemný ork jménem Thrall. Odmalička vychováván krutými lidskými pány, kterým šlo jen o to, aby si z něj vytvořili dokonalou zbraň. Oheň v Thrallově srdci a jeho výchova ho předurčily k osudu, který on sám teprve pomalu začíná chápat - vymanit se z pout a znovuobjevit starobylé tradice své rasy. Nyní se lidé dozví o jeho životních osudech. Hrdinský příběh o cti, nenávisti a pomstě je konečně tady…"

Recenze:


Předem bych měl říct, že kniha (a ani autorka) si na nic nehraje. Vládce klanů nemá být kniha, která se dostane do učebnic literatury nebo něco takového. Je to zkrátka další doplnění už tak dost rozsáhlého univerza, které do světa řve o své válkychtivosti - kniha totiž patří do série Wacraft knih a tak nám vysvětlí to, proč třetí díl herní série začal tak, jak začal a osvětlí věci, které byly ve herní sérii jen lehce naťuknuty.

Dalo by se říct, že se jedná o klasický příběh, kdy se hrdina dostává z dna až na netušený vrchol, získá spoustu přátel i nepřátel. Když jsem si knížku četl poprvé, nemohl jsem nemyslet na určité podobnosti s Barbarem Conanem. Tedy, příběh sice nebyl bůhvjak originální, ale mě to rozhodně nevadilo. Víceméně jsem Vládce klanů bral jako oddechovou záležitost, takže jsem zklamaný vůbec nebyl.


Příběh se věnuje jen jedné dějové linii a rozhodně to s časovým zařazením jednotlivých kapitol není tak složité, jak to má třeba pan George R. R. Martin ve své sérii Písně ledu a ohně.
Líbil se mi autorčin nenáročný styl psaní - čtenář není ihned zavalen pojmy a jmény, ale postupně se k nim dostává. Také se mi líbilo, jak dobře dokázala popsat postavy a to, jak nádherně děj ke konci gradoval.


Slabinou knihy je přímočarost - nedočkáme se skoro žádných překvapení a od začátku příběh spěje do předvídatelného konce. Přesto to ale není hlavní zápor knihy.
Hlavní zápor je počet stran - příliš málo pro tak dobrý příběh, jakým Vládce klanů bezesporu je.

Plusy a mínusy:


+ Styl psaní, skvěle popsané postavy, epické

- Přílišná přímočarost

Hodnocení:

Lepší, než drátem do oka - 75%
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bay Maceas Bay Maceas | 13. ledna 2013 v 14:42 | Reagovat

Hmm, myslím, že tá hra ma nikdy tak nebavila, kým som nevidela ako to hrá Pewdie. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama