Pořádně tuhej had! | Metal Gear Solid

13. listopadu 2012 v 15:01 | napsal: Kevin *Wulfric* Scherrer (15) |  KNIHY

Oproti Solid Snakeovi je i ta nejhladovější anakonda nebezpečná asi jako lékořicový pendrek!
Dneska se mrkneme na zoubek knížce, která je napsaná na motivy legendární videohry Metal Gear Solid.

Metal Gear Solid


Základní informace:

Autor: Raymond Benson
Žánr: Fantastika
Formát: Brožura, 12,5×20
Počet stran: 232
Překlad: Jan Šimek
Vydal: Triton 2012
ISBN: 978-80-7387-558-9


Anotace:


" Speciálně vycvičený bývalý člen jednotky FOXHOUND agent Solid Snake je povolán zpět do akce, aby se znovu věnoval tomu, co umí nejlépe - zabránil krizi celosvětových rozměrů. Vražedný tým odpadlíků jednotky FOXHOUND převzal kontrolu nad zařízením pro likvidaci nukleárních zbraní na aljašském ostrově Shadow Moses. V úspěšném dokončení mise se Snakeovi snaží zabránit komanda s vymytými mozky, vojsko s vylepšenou DNA a šest prvotřídních zabijáků obdařených neobyčejnými schopnostmi.
Šance zastavit jadernou katastrofu je mizivá, avšak věci nemusí být takové, jakými se zdají… "

Recenze:

Bylo poznat, že tohle není první knížka (vlastně je šestnáctá), kterou pan Benson napsal. Jak jsem se dočetl v autorově medailonku, pan Benson měl tu čest napsat pár románů na motivy slavné špionské série o Jamese Bondovi, mimo to napsal i dvě knihy na motivy hry Splinter Cell a Hitman.
A není se čemu divit - autorův styl psaní sedne k tichým, plížívým špionským akcím jako ulitý! Když jsem se do MGS pořádně začetl, dokonce mi občas v hlavě zahrálo kytarové sólo z úvodního songu Jamese Bonda :)

MGS je jedna z mála knížek, ve které vás autor na prvních deseti stránkách neutopí ve změti popisů, vysvětlování a nudných monologů. Pan Benson tuhle tenkou linii nepřekročil po celou dobu, za což má můj obdiv. Jen málokdo dokáže čtenáře uvést do děje, aniž by cokoliv přílišně popisoval

Příběh sice nebyl bůhvjak originální, ale mě to rozhodně nevadilo. MGS jsem bral jako oddechovou záležitost, takže jsem zklamaný vůbec nebyl.
Ba naopak - hodně se mi líbilo, že se třeba jednou za čas hlavní hrdina střetl s nějakým bossem - pan Benson souboje popsal tak dobře, že jsem si je dokázal představit jako souboje s bossem v nějaké videohře. A právě tyhle "boss-fighty" byly na knize takovou třešničkou.

Občas jsem ale měl pocit, že MGS je vlastně "jen" videohra přepsaná do knihy, čekal jsem spíš knihu "na motivy" hry - ale né, že by to vadilo, výsledek byl i tak hodně dobrý.

Co se mi trošičku nelíbilo, byly "náhlé & neočekávané" dějové zvraty, které byly občas dost předvídatelné. I konec byl trošku předvídatelný - ale byl jsem rád aspoň za to, že jsem dostal to, co mi autor na začátku slíbil, totiž skvěle vygradovaný konec.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Triton!

Plusy a mínusy:

+ Akční
+ Dobře popsané
+ Vhodný styl psaní

- Dějové zvraty

Hodnocení:

Pokud máte rádi oddychové akce, při které se hrdina plíží v tmavých koutech a potichu vraždí své protivníky - tohle vás velmi potěší! - 95%Zdroj obrázku: kosmas.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama