Přeju štastný lov! | Lovci monster s.r.o.

27. října 2012 v 2:31 | napsal: Kevin *Wulfric* Scherrer (15) |  KNIHY
Oříšci a smetánky, klobásky a párečci, dámy a pánové (a ostatní hříčky přírody) - tohle bylo něco! Další skvělé dílo od Mistra Kulhá... Počkat, cože?

---
Obsah:
Recenze
Knižní upoutávka

Lovci monster s.r.o.


Základní informace:

Autor: Larry Correia
Žánr: Fantastika
Série: Lovci Monster s.r.o.
Formát: Brožura, 14,5x20,5 cm
Počet stran: 400
Překlad: Michal Farník
ISBN: 978-80-7398-178-5


Anotace:


"Tak co, ošo****ls mrtvou matku svý kámošky?"
"Když to řekneš takhle, zní to nechutně." Nemělo smysl zapírat. "Byl jsem na druhý metě a pak mi došlo, že nedejchá," mumlal jsem a dost jsem se u toho styděl.
"Dobřes to zahrál, chlapče." Sam mě bouchnul do ramene. "Kdybys byl o trochu blbější, mohls posunout napichování upírů na kůl do úplně nový dimenze."

Sam vyplivl na zem chuchvalec sežvýkaného tabáku. "Susan, zaživa jsi byla zatraceně skvělá ženská, ale radši si nechám vy***at prdel bandou nadrženejch syfilitickejch dikobrazů, než abych se přidal k tvý zas**ný hipísácký nemrtvý rodině, ty jedna vychrtlá vymaštěná upíří šlapko."

Tým nováčků byl narvaný v přecpaném suburbanu na zadních sedadlech. Holly nám začala říkat duhová koalice, protože jsme v týmu měli bělošku, černocha, asiata a míšence. Ke splnění vlhkých snů všech liberálů nám už chyběla jenom lesbička a chlápek na vozíčku.

Recenze:


Larryho Correiu jsem až do chvíle, kdy mi došel recenzní výtisk neznal. Nevěděl jsem, že kromě Kulhánka & Kopřivy existuje ještě někdo jiný, tak šílený a s tak dobrým stylem psaní. Za celou dobu, co čtu (což bude asi nějakých deset jedenáct let) jsem totiž kromě zmíněné dvojce nenarazil na nikoho ze zahraničí, kdo by psal podobně.

Od knížky jsem čekal něco jako sprostou syntézu Lovců duchů a Stmívání, se špetkou horrorových prvků. Vedle, vedle a zase vedle. Teda, až na ty Lovce duchů, to jsem se trefil.
Také jsem se domníval, že se mi do rukou dostane "Nejsprostější kniha, kterou kdy FantomPrint vydal". Naštěstí/bohužel - to nemohu s určitostí říct - byla na knize nejsprostější "jen" ta anotace.

Děj se odehrává zhruba v současnosti, kdy svět je plný upírů, vlkodlaků, nemrtvých a různých jiných legendárních tvorů. Lovci monster jsou něco jako "moderní Zaklínači" - za peníze likvidují hrozbu a nasazují za nás životy.
Celá kniha byla přímo napráskána akcí - pořád se něco dělo, i když se nic nedělo.
Začátek byl hodně dobrý - pan Correia se nepáral s nějakým bližším představováním a hodil nás rovnou do děje.

Příběh byl celkem originální, líbilo se mi, jak si pan Correia upravil definici různých monster po svém. Také se mi na knížce líbilo, že nepadlo jméno jedinné "supersilné", "superznámé" a ani "nad užívané" zbraně. Žádné em-čtyřky, empé-pětky nebo UZIny, či Kalašnikovy nebo něco takového.
Padaly skoro neznámá jména, kromě opravdu spolehlivého Smith&Wesson, za což si autora cením - že jeho postavy nemají potřebu používat "archetypální" zbraně - jediné, co mi trošku scházelo byla pořádná stříbrná katana!

Také se mi hodně líbilo, že se pan Correia nezalekl ani "Lovecraftovských" prvků, které daly druhé a třetí třetině knihy tu správnou, mrazivou atmosféru.
Mimo to bylo vše krásně, tj. stručně, popsané - čehož si na současných autorech cením nejvíce. Pan Correia zkrátka patří mezi borce, kteří to umí se slovy - nepatří do "Knaakovské kategorie", kde jsou i týpci, kteří dokáží rozepsat malý detailíček na stranu a půl.

Kromě katany mi ale citelně chyběl humor. Jó, občas padlo pár drsných hlášek - viz. anotace - u kterých jsem "upe fakt nemohl", ale kromě těch sprosťáren a pár dobrých hlášek tam nebylo skoro nic.
Alespoň v tomhle je Mistr lepší! (Očekávám, že za mnou brzy příjde Pan Mluvčí...)

Mimochodem, jedná se o první díl z kvartalogie - což je úplně skvělý!
Chystají se tyto díly:
Lovci Monster: Vendeta
Lovci Monster: Alfa
Lovci Monster: Legie
Až dostaneme echo z FantomPrintu, určitě napíšem, kdy knihy výjdou!


Za recenzní výtisk bych rád poděkoval nakladatelství FantomPrint.

Plusy a mínusy:

(A zase žádné mínusy)

+ Styl psaní
+ Akčnost
+ Skvěle popsané
+ Ani stopové množství nudy

Hodnocení:


Pokud milujete Kulhánka, pak vás Lovci monster rozhodně nezklamou! - 100%

Knižní upoutávka:
Zdroj obrázku: Fantomprint.cz
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | E-mail | Web | 27. října 2012 v 13:31 | Reagovat

Tak to se na to určitě podívám. Kulhánek má v mojí knihovničce svoje místo. Ještě je autor František Kotleta, který píše podobně jako Kulhánek. Doporučuji přečíst. :)

2 Kevin *Wulfric* Scherrer Kevin *Wulfric* Scherrer | Web | 27. října 2012 v 16:10 | Reagovat

[1]: V mé taky, bohužel, jeho knihy jsou těžko k sehnání a když už, tak za nekřesťanský peníz - na aukru jsem viděl Cestu krve, oba dva díly za 10k; podepsané Vládce strachu za 20k... Mám vlastně jen Povídky, Stroncium a Vyhlídku na věčnost - ale to má asi každý :)
O panu Kotletovi jsem slyšel teprv před nedávnem - prý je to chlápek, který si dělá p**el jak ze sebe, tak ze svých čtenářů :)
Chystám se na něj už asi tři týdny, takže pokud se prokoušu recenzníma výtiskama, určitě tady něco o Kotletovi uslyšíte :)
Díky moc za tip!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama