Kdepak ty ptáčku hnízdo máš? | Věž vlaštovky

3. října 2012 v 19:42 | napsal: Kevin *Wulfric* Scherrer (15) |  KNIHY
Předposlední díl ze Ságy o Zaklínači (a Ciri).
Čas zúčtování - Tedd Berňákum - nastal! Nic vás nespasí. Ledaže...
Věž vlaštovky


Základní informace:

Autor: Andrzej Sapkowski
Počet stran: 457
Překlad: Stanislav Komárek
Vydal: Leonardo 2011
ISBN: 978-80-85951-73-8

Anotace:

" Čtvrtý román o Zaklínači Geraltovi a dívce Ciri v brožované podobě.

Kdyby se toho dne po setmění někdo přikradl k chatrči v mokřinách a škvírou v okenici se podíval do světnice, spatřil by i v chabém osvětlení bělovousého starce soustředěně naslouchajícího popelavé dívce sedící na špalku u krbu... "

Recenze:

Tak tohle byla jízda - od začátku až do konce. Ještě se mi nestalo, že bych 400 stránek přečetl za míň jak tři hodiny, teď ale musím konstatovat, že můj osobní rekord byl na hlavu překonán.
Nebylo stránky, ba ani odstavce či věty, u které bych se nudil. Celá kniha je doslova narvaná akcí, ale jak už to u Sapkowského býva, i politikařením a intrikami - narozdíl od Křestu ohněm to ale nenudilo.

Ciri už nám pomalu dospívá (vlastně dospěla celkem rychle, při čtení určitých pasážích jsem se zmohl jen na "WTF?") a tak na sebe dlouho nenechají čekat momentky jako vystřižené z Angeliky - každý slizoun v okolí najednou pocítí přetlak v kalhotách a snaží se... no, snaží se o kdejakou chlípnost.
Jó, kapitoly s Ciri mám nejradši.

" Vskutku, pravím vám, nyní nadchází věk meče a sekyry, věk vlčí. Nadchází čas Bílé zimy a Bílého světla, čas šílenství a nenávisti, Tedd Deireádh - Čas konce. Svět zahyne v mrazu a neobrodí se, než východem nového slunce. Znovuzrodí se ze Starší krve - Hen Ichaer, ze zasetého zrna. Ze zrna, které nevzejde, nýbrž vyšlehne plamenem."
- Ithlinino proroctví

Co jsem ještě v žádné recenzi na Zaklínače neřekl bylo to, že se pan Sapkowski přímo vyžívá v popisech bojových pasáží - všude to hýří slovy jako "pirueta, půlpirueta, obrat" a tak podobně. Já chodil do šermu skoro dva roky a i tak jsem se v soubojích moc nevyznal. Né, že by to vadilo - narozdíl od většiny ostatních autorů (nejen) tím zaměstnal mé mozkové buňky.

Celá epická sága se s tímto dílém chýlí ke konci a na atmosféře příběhu je to znát. S každou další stránkou roste napětí a tak to má být.

Kniha přečtena za ani né tři a půl hodiny.

Plusy a mínusy:

+ Akce
+ Skvěle vygradované napětí
+ Autorův styl psaní
- Zřídka zmatené (časové skoky)

Hodnocení:


Němý úžas! - 100%

Další recenze na knihy od stejného autora:


Nechť vzplane Věčný oheň! | Věčný oheň - 90%
Kdo prolévá krev elfů? | Krev elfů - 99%
Temná hodinka udeřila... | Čas opovržení - 95%
Jaký osud čeká Geralta? | Čas opovržení - 100%
Zdroj obrázku: Wales.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama