Pravda bude odhalena! | Assassins Creed: Renesance

12. září 2012 v 22:51 | <Palack> (15) "Priest of great Metal." |  KNIHY

" Pravda bude odhalena,
pravda bude psána krví."
To zní fakt děsivě!

---
Obsah:
Recenze
Video

Assassins Creed: RenesanceZákladní informace:

Autor: 0liver Bovden
Počet stran: 288
Překlad: Kateřina Niklová
ISBN: 978-80-7398-171-6

Anotace:

" "Pomstím se těm, kdo zradili moji rodinu. Jsem Ezio Auditore da Firenze. Jsem asasín…"
Zrazen vládnoucími rodinami Itálie se mladý muž vydává na výpravu za pomstou. Aby vymýtil korupci a vrátil své rodině čest, naučí se řemeslu asasínů.
Cestou Ezio využije moudrosti takových velikánů, jako jsou Leonardo da Vinci a Niccolò Machiavelli, a ví, že přežití mu zajistí jen vlastní dovednosti. Spojencům pomůže nastolit změnu a prosadit svobodu a spravedlnost. Pro nepřátele se stane hrozbou. "

Recenze:


Musím se přiznat, že tuhle knihu jsem vůbec neměl v plánu přečíst, ale jednoho dne, přišel do třídy jeden můj kamarád, a vytáhl knihu AC Bratrstvo. Celý den pak pořád dokola omýval, jak je to dokonalé, že je to úžasné doplnění ke hře a neustále o tom mluvil.
To jsem jiného jednoho dne byl opět v knihkupectví a prohlížel jsem si novinky. A jak už to tak bývá, moje mysl brzy zabloudila i do ostatních částí fantasy literatury. A co nevidím - Assassins Creed: Renesance.
Tak si řeknu, žiješ jen jednou a šel jsem do toho.
--

Předem se omlouvám čtenářům z řad PC hráčů AC, jelikož zde padnou věty jako: " Příjemně mne překvapilo, že se Bowden drží historie a nejsou zde žádní vymyšlení velikáni, ale opravdový lidé, kteří opravdu žili."
Ano, jsem si vědom toho, že se autor především drží herní předlohy, ale hru jsem nehrál, takže se opravdu omlouvám.

No, jak jsem již řekl, autor se opravdu drží historických postav i historických míst. Na Bowdenovi nejvíce oceňuji jeho styl popisování soubojů.
Není to žádné nesrozumitelné mumlání, kde panuje větší chaos, než u mne v pokoji, ale krásně srozumitelný, smysluplný text, který krásně popisuje každý Eziův pohyb.
A přitom to není žádná variace kuchařské příručky, něco ve smyslu: " Krok jedna, krok dva - Ezio sáhl pro meč. Ezio vytáhl meč. Ezio..."
Tohle opravdu nečekejte.

Mnoho čtenářů by řeklo, že je kniha málo krvavá, a tudíž je nudná.
Opak je pravdou.
Právě ona postrádaná řeznická brutalita dělá z knihy nádhernou odpočinkovou záležitost. A při tom se nemusíte bát, že se unudíte k smrti. V knize panuje neustálé napětí, jelikož intrikami přeplněný Řím, nebyl zrovna místo na odpolední čaj se sušenkami.

Plusy a mínusy:

+ Navození atmosféry neustálého nebezpečí se autorovi opravdu povedlo
+ Skvělý požitek z boje i bez intimních prohlídek soupeřova břicha

- Velké časové posuny typu "Je to už rok, co..."

Hodnocení:

Kniha mne příjemně překvapila, proto dávám - 90%


Zdroj obrázku: Fantasya.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aidrien Assagir Aidrien Assagir | E-mail | Web | 10. října 2012 v 23:58 | Reagovat

Další "úžasné doplnění ke hře"... Nehrála jsem, nečetla. Nemůžu tedy objektivně posoudit. Momentálně u mě převládá subjektivní pocit: "Ježiši, to snad radši ani ne."

2 mortem mortem | Web | 10. března 2014 v 18:45 | Reagovat

Knihu mám nachystanou na přečtení a tak doufám, že to bude dobré. Hrála jsem kousek hry, ale to bylo vždy, když jsem potřebovala někoho někde zabít. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama