Mučedník mrtvého vesmíru…

13. června 2012 v 6:30 | <*Wulfric*> (14) "Grey eminence" |  KNIHY

Vesmíru prokletého životem po smrti.

Připravte si Plasma Cuttery, bude to o fous!
Necromorphové poprvé v akci.
Dead Space: Mučedník
---
Obsah:
Recenze
Trailer
31stránková ukázka


Základní informace:

Autor: B. K. Evenson
Počet stran: 278
Překlad: Jakub Mařík
Vydal: FantomPrint 2011
ISBN: 978-80-7398-134-4

>Děkuji FantomPrintu za zaslání "recenzního výtisku"!<

Anotace:

" Viděli jsme budoucnost.
Vesmír prokletý životem po smrti
V nitru Chicxulubu, kráteru po meteoritu, který vyhubil dinosaury, se něco probouzí. Něco prastarého. Něco děsivého.
Co je zdrojem tajemného signálu, který vychází přímo z Chicxulubu? Proč se po mexickém pobřeží šíří vlna nočních můr, halucinací a sebevražedného šílenství? A jak s tím vším souvisí ďábel z mayských legend, který se kráterem pokusil dostat do pekla?
Cesta za odhalením všech záhad je krvavá, lemována smrtí a utrpením… "

Recenze:

Když jsem dostal možnost poprosit o tuhle knížku, zaprvé jsem čekal, že bude nevyhnutelné, abych si zahrál hru a zadruhé jsem tušil všední zážitek - knihu, která potěší a nezklame. Co jsem ale vůbec nečekal bylo, že se mi v brzké době dostane do rukou nejlépe napsaná Sci-fi knížka, která byla napsána na motivy PC hry.
(Nutno dodat dvě věci: 1) knihy podle her nebývají nějak výjimečně dobré [viz. Warhammer] a 2) ta PC hra je jedna z nejstrašidelnějších her tohoto desetiletí - proto jsem se obával, že budu nucen si ji zahrát [ což asi beztak udělám :) ], protože bych nepochopil některé reálie - naštěstí je kniha Prequel celé série Dead Space, takže spíše hráči by to měli číst ať jsou ONI v obraze [[*]] )

Autor dokázal navodit místy tak děsivou atmosféru, že jsem se nejednou lekl vlastního funění - praskání parket bylo téměř infarktovou záležitostí.
A bylo hůř - nebo možná lépe (?) - málem jsem skutečnosti popsané v knize autorovi zbaštil i s navijákem - chvilkama jsem měl nutkání mrknout na Wikipedii, jestli v Chicxulubu fakt něco nenašli. Zkrátka, konečně autor, který píše tak, že vás jeho slova omámí a přenesou do knihy.
Bravo, tleskám a skláním se!

Dále musm pochválit autorův skvělý styl psaní - trapné "Swiftoviny" typu: " Řekl Jim výhružně," nebo " Řekl Martin ustrašeně," se nekonaly (tentokrát).

Ze začátku mě celkem frustrovalo, že děj přeskakuje z jedné postavy na druhou tak, jako přeskakuje hlas nějakému puberťákovi - nechtěně a víceméně neočekávaně.
Po čase jsem si zvykl a pochopil jsem, že je to autorova strategie, jak získat/udržet čtenářovu pozornost. Možná právě díky tomu kniha nenudila a hluché/slepé (?!) pasáže byly na světelné roky vzdáleny. Všechno fungovalo tak, jak má.
Bravo, bravissimo!

Ihned po dočtení knihy mě zachvátil intenzivní pocit, že B. K. Evenson je jen další z mnoha pseudonymů pana Kinga - až tak byla kniha dobrá - vynikající.

Kniha byla tak poutavá, že jsem ji přečetl za méně než 2 hodiny.

Plusy a mínusy:

+ Poutavé
+ Akční
+ Napínavé
+ Dobře popsané
+ Skvělý styl psaní

Absence humoru

- Žádné nejsou

( • není ani plus ani mínus, spíš jen taková poznámka)

Hodnocení:

Pokud se chcete bát a stojíte o pořádný mysteriózní příběh - směle do toho! - 100%


[[*]] - přesto jsem se nevyhnul tomu, abych zašel na Dead space Wiki. Přeci jen, autor pozapomněl vysvětlit pár věcí. Nicméně, s tím lze počítat - cílové skupina jsou lidé, kteří sérii DS hráli.

Knižní trailer:


Ukázka:

Jedná se o 31stránkovou ukázku přímo od kluků z FantomPrintu!
Ukázka >ZDE<.

zdroj obrázku: FantomPrint
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama