Londýnská pekelná brána potřetí!

20. června 2012 v 22:07 | <*Wulfric*> (14) "Grey eminence" |  KNIHY

A naposledy!
Rozmanitější knihu, co se týče žánrů, jsem ještě nečetl.

Hellgate: London


Základní informace:

Autor: Mel Odom
Počet stran: 384
Překlad: Jan Netolička
Vydal: FantomPrint
ISBN: 978-80-7398-048-1

Anotace:

" Templář Simon Cross se sice všemi silami pokouší zachránit všechny, kdo přežili běsnění démonů, pomalu mu ovšem dochází zásoby i čas. Simon má jedinou šanci, jak udržet všechny v relativním bezpečí - rozluštit tajemství démonů i své partnerky ve zbroji, Leah Creasyové. Organizace, k níž Leah patří, ale není vůbec ochotná se o cokoli dělit, a to ani přes to, že v rukopisu Goetie je zřejmě ukryt návod k nové technologii, která by všem mohla velmi pomoci.
Také Warren Schimmer, který je úzce spojen s pramatkou všech démonů - samotnou Lilith - se stal terčem pekelných sil. Už se nemůže schovávat. Naopak, musí se stát vůdcem a proměnit skupinu zubožených kabalistů v silnou armádu. Démoni však mají novou strašlivou zbraň a díky ní jsou schopni dostat se k přeživším ve snu. Vstoupí templáři, kabalisté a lovci do jedné arény? Spojí své síly? Nebo se obrátí jeden proti druhému? "

Recenze:

--- Obsahuje SPOILER ---
Tak trochu jsem očekával, že jelikož je tohle poslední díl série, autor to bude chtít mít co nejrychlejí za sebou. Jak je ale napsáno v Základních informacích, 384 stránek na rychlý konec moc nevypadá.
A ejhle, zase jsem měl pravdu - autor to zbytečně prodlužoval a bylo to znát. Možná, že kdyby se děj vyvíjel rychleji, templáři by bránu nakonec zavřeli a pak by byla pařba století. Tísiciletí.
--- Konec SPOILERU ---
Zápletka byla zajímavá, příběh originální - technotempláři, kteří ve svých energozbrojích/se svými energomeči nakopají/nařezají na zadek každýmu emzá…ehm… démonovi, ať je sebezlejší/sebetupější/sebesmrdutější.

Nálož Fantasy, Sci-Fi a Kyberpunku, v jedné knize, ale stála za sebevětší nudu! Totiž, né všechno, co rozseká démony je SciFi, ne všechny komunikační systémy jsou Kyberpunk a né všechny meče jsou Fantasy - jednodušeji: v knize se objěvují věci ze všech třech žánrů a nejenže to k sobě ladí - ono to funguje jako pořádně promazanej stroj. Všechn kolečka do sebe zapadají. Energozbroje templářů jsou očarovány ale také obsahují umělou inteligenci - ta zbroj myslí! Meče jsou také očarovány, ale jsou vyrobeny z nejlepších/nejdražších materiálů. A tak je to se vším.

Leč, démonská superzbraň, díky které se dokáží démoni dostat do snů nás, lidí, podle mě trochu vykrádá Noční můru z Elm street.

Co se mi ale líbilo úplně nejvíc bylo, jak pan Odom dokázal "překroutit" mýty/báje/legendy/pověsti/Bibli tak, aby to sedělo a zárověň aby to nebylo příliš přitažené za vlasy. Za tenhle obdivuhodný výkon autorovi tleskám ve stoje!

Trochu mě štvalo, že autor občas rozepisuje sebemenší detail i do většího odstavce. Lepší než přilíšná popisnost je pro mě přilíšná akce.

Plusy a mínusy:

+ Fůzování Fantasy, Sci-Fi a Kyberpunku
+ Výborně "překroucené" skutečnosti

- Nudá
- Zbytečně natažený
- Strašně detailní popisy

Hodnocení:

Spíš než tohle bych vám doporučil jeho Černou cestu (Diablo) nebo vynikající Lovce temného moře - 45%

zdroj obrázku: fantomprint
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama