Věčnost si nás vyhlídla!

10. listopadu 2011 v 22:02 | <*Wulfric*> (14) |  KNIHY

Jak řekli hoši z FantasyPlanet: "Jiří Kulhánek si přečetl Božskou komedii od Dante Alighieriho a pak napsal svou vlastní verzi. Oproti renesančnímu básníkovi příběh značně vyšperkoval a podrobně rozvedl důsledky, které jedna taková nevinná výprava může mít."


Základní informace:

Autor: Jiří Kulhánek
Počet stran: 544
Vydalo: Crew 2011
ISBN: 978-80-7398-033-7

Anotace:

" Žijí mezi námi - známe je z televize, z rozhlasu i z novin - mluvčí. Ovšem pouze jeden z nich je pan Mluvčí, ale na toho v hromadných sdělovacích prostředcích nenarazíme. Pan Mluvčí totiž příliš nemluví, pan Mluvčí pouze vyřizuje vzkazy, a když s tím začne, slunce skryje tvář a pohřební služby přecházejí na dvojsměnný provoz. Trojsměnný."
Inu, řežba jak se dalo od Arcimistra čekat.

Pan Mluvčí je něco jako Tobiáš z Nočního klubu, akorát že není upír. Má tedy stejné charakteristické znaky.
A všechno miluje, to znamená že se řítí například peklem a místo aby nadával, jaké tam je horko, sarkasticky pronese "Miluju teplo.".

Těch návazností na Noční klub je víc. Vlastně by se dalo říct, že je to hodně, hodně, hodně.... volné pokračování... Spíš nedalo, příběh je vlastně jen zasazen do "kulis" Nočního klubu.
Hlavním hrdinou je již zmíněný pan Mluvčí, vlastním jménem Jan Jánský, dále pak Karolína a Fiona, na začátku příběhu šestiletá holčička.

A o čem že kniha je? Je to prosté. O zločinu & trestu, o zábavných kreacích, které vytváří rozstřílený mozek na stěně, také o upírech a o Peklu, okolo kterého se točí Mluvčího největší chyba, která vyvrcholila Invazí zombíků na zemi, pod vedením samotného "Fýrera".
"Autor velice originálně vyřešil zápletku, takže si za veškeré příkoří a problémy může hrdina sám. Krom toho Kulhánek, jak již má ve zvyku, přímo s děsivou chladnokrevností nechá první polovinu knihy čtenáře zcela tápat a nedává mu žádnou indicii, co že se to krucinál děje." -FantasyPlanet
Takže na začátku knihy hrdina pořád "mele" něco o kruzích, používá magická gesta a podobně.
Patejl, Tobiáš a další hlavní hrdinové z Kulhánkových knih mají něco společného: Jejich jméno je pro příběh nedůležité. Tobiáš by se tedy mohl jmenovat třeba Petr. Zato ve Vyhlídce na Věčnost je tomu jinak. Jan je totiž i jméno jednoho z apoštolů, který napsal nejznámější Novozákonní knihu. Této "zlomyslnosti" autor využívá jako základ pro příběh.

Plusy a mínusy:

+ Kulhánek
+ Kvalitní příběh
+ Parádní detaily v HD rozlišení
+ Dostatečně dlouhé
- Žádné nejsou...


Hodnocení:

U mě 10* z 10*, tedy 100%!
Dodatek: Několik recenzentů, nezávisle na sobě (snad) říkají, že VnV je míň rozvláčněné oproti Nočnímu Klubu a není tak přímočaré jako Stroncium. A mají pravdu.
Dalo by se říct, že VnV je vrchol Kulhánkova spisovatelského umu.
Zdroj obrázku: fantomprint
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 11. ledna 2014 v 12:03 | Reagovat

S větou:
"Dalo by se říct, že VnV je vrchol Kulhánkova spisovatelského umu."
Naprosto souhlasím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama