Snad tento strážce není poslední…

2. října 2011 v 15:46 | <*Wulfric*> (14) |  KNIHY


Dnes vám chci představit knihu s názvem Poslední strážce, kterou napsal pan Jeff Grubb, který má velice příjemný styl psaní.Základní informace:

Autor: Jeff Grubb
Počet stran: 288
Překlad: Jan Netolička
Vydal: FantomPrint 2004
ISBN: 978-80-7193-308-3

Anotace:

"Strážci Tirisfalu - řada mistrů obdařených božskou mocí. Každý z nich musí celé věky bojovat svou tajnou a osamocenou válku proti Plamenné legii. Medivh byl od narození předurčen k tomu, aby se stal největším a nejmocnějším členem tohoto vznešeného řádu. Od samotného počátku však byla jeho duše poskvrněna temnotou, která zvrátila ve zlo síly, jež měly bojovat ve prospěch dobra. Medivh, zmítaný mezi dvěma světy, a jeho boj s vlastní zlobou se stanou osudem celého Azerothu... a navždy změní svět."

Recenze:

Příběh se odehrává před první Orkskou invazí, zhruba půl roku před ní začíná a končí zhruba v polovině tohoto orksko lidského konfliktu, a vypráví o muži, který se stane bezpochyby největším lidským čarodějem.

Mladý čaroděj Khadgar byl vyslán radou Kirin Tor do Karazhanu -tajuplné věže mága Medivha, aby se stal Medivhovým učedníkem. Nejdřív dostal za úkol, aby mu srovnal knihovnu. Khadgar byl velmi překvapen - byl přece jeho učedník, ne uklízečka.

Khadgar to přešel, a každý den se tam vypravil, aby něco poklidil nebo něco přečetl. Jednou když byl v knihovně sám ho Medivh napadl s tím, že je zloděj. Ihned poté, co se Medivh vzpamatoval, vyjeli na gryfonech. Během letu na ně nad močály zautočí orkové a Khadgara "sundají". Ten pád přežije a je nucen bojovat s orky.

A právě v tuto chvíli vstupuje do děje lord Lothar a Medivh se začne vybarvovat v jinýh barvách než doposud.

Kniha je dobře napsaná, přiznám se, že po neustálem čtení věcí od Knaaka je to příjemná změna, má 288 stran a mě trvala přečíst 4 hodiny čist. čtení.

Plusy a Mínusy:

+ Děj není zamotaný
+ Nic nehapruje a příběh běží kvapně

- Někdy trochu zdlouhavé

Zdroj obrázku: fantomprint
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama