Šli byste večer po Černé cestě?

15. října 2011 v 22:48 | <*Wulfric*> |  KNIHY


Já osobně ne, ale Darrick Lang musel.
Doteď z toho má trauma.Základní informace:

Autor: Mel Odom
Počet Stran: 379
Překlad: Jan Netolička
Vydal: Fantom print 2003
ISBN: 80-86354-28-8

Anotace:

"Darrick Lang se vrací domů. Před lety odešel z Bramwellu, aby se zkusil nějak protlouct jako žoldák nebo námořník. Ale Bramwell už není tím městem, které kdysi opustil. Mezi jeho obyvatele se vplížilo něco temného a strašlivého. Je to velmi staré a hlavně trpělivé, připravené vlákat nevinné do sítí zášti, nenávisti a zla, aby to skrze ně mohlo ovládnout celou zem. Ta stejná moc nyní volá i Darricka a jeho možná jedinou nadějí je projít cestou zatracení přímo do Horoucích Pekel."

Recenze:

Příběh začíná guerillovou akcí námořnictva, které si klade za cíl zničit piráty na západním pobřeží Sanctuary, tedy Westmarchské pobřeží.
Hlavními hrdiny jsou Darrick Lang a jeho přítel Mat Hu-Ring, který však zaplatí životem hned na začátku, což Darricka raní a na pár měsícu se stáhne a uzavře před světem.

Jediná Diablovka, kterou nemá na svědomí pan Knaak, ale Mel Odom, "týpek" který napsal vynikající sérii Hellgate London a příběh Lovci temného moře.

Příběh byl, snad díky změně autora, méně chytlavý ale více výstižný, jelikož se Odom někdy "zapomene" a jeden mrňavý detailíček nám rozepíše na jednu stranu. Mě osobně to moc nevadilo, aspoň jsem se mohl "vcítit" do postavy o mnoho lépe než u stylu psaní pana Knaaka, ale najdou se tací, kterým to bude vadit.

Někomu by se zdálo, že změna autora není nejšťastnější volba, avšak je to příjemná změna, jakýsi odpočinek od Knaakovského stylu, protože když dlouho čtete stejný styl, zmagoříte :D (← viz. ten smajlík)
Spolu s autorem se změnil i systém získávání duší pro pekelnou manufakturu. Není to násilí a teror, ale klid a "mír". Tedy, vymívání mozků pomocí církve s názvem "Cesta Snů", kterou vede démon a bývalý kněz.
Epičnost samotného příběhu by se dala měřit snad jen v megaNewtonech, protože je to fakt síla!

Plusy a mínusy:

+ Epičnost
+ Změna autora
+ Výstižný styl psaní
- Méně poutavé

Odkazy:

Zdroj obrázku: fantomprint
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama