Právo, které vám může zničit život.

4. října 2011 v 20:59 | <*Wulfric*> |  KNIHY


Pokud ale nemáte dobrého advokáta, kterým Uldyssian bezesporu je.
Základní informace:

Autor: Richard A. Knaak
Počet stran: 288
Překlad: Jan Netolička
Vydal: FantomPrint 2011
ISBN: 978-80-7398-140-2

Anotace:

"Tři tisíce let před temnými událostmi v Tristramu byl Uldyssian, syn Diomedův, obyčejným farmářem z bezvýznamné vesnice jménem Seram, zcela spokojeným se svým klidným, téměř idylickým životem. O to víc je vyveden z míry, když se kolem něj začnou v rychlém sledu odehrávat temné události.
Poté co je neprávem obviněn z ohavných vražd dvou misionářů, musí uprchnout z domova a vydat se na trnitou cestu za očištěním svého dobrého jména. S hrůzou ovšem zjišťuje, že se u něj začínají projevovat podivné schopnosti - schopnosti, o jakých se žádnému člověku nikdy ani nesnilo. Uldyssian nyní musí moc, která v něm roste, zkrotit, jinak hrozí, že v něm zadusí i poslední stopy člověčenství."

Recenze:


Děj je hodně napínavý - člověk, který ale hrál hry a četl už nějaké knihy ze série, snadno odhadne, kdo je která postava, třeba u Lylie jsem měl jistotu téměř ihned.
Pan Knaak píše celkem dobře, občas trochu prozradí děj, ale není to žádná katastrofa. Také se mi líbí, jak dobře dokáže popsat postavy - co si myslí, jak vypadají a také dost dobře popisuje pocity.
Narozdíl od pana Mela, který napsal Černou cestu, nerozepisuje jeden detail na dvě strany, ale také na ně nezapomíná, což je dobře, člověk si tak při troše fantazie dokáže dost dobře představit určité věci.

V neposlední řadě se mi na knize líbil i překlad. Pan Netolička, vrchní překladatel Blizzardích knih, odvedl výbornou práci. Některé věci (třeba názvy monster) nepřekládal a dotvořil tak atmosféru a celkový dojem.

Moje čtecí doba se pohybovala okolo 5 hodin hrubého čtení, to znamená, že nepočítám přestávky.

Plusy a mínusy:

+ Napínavé
+ Akční
+ Jaksepatří temné a tajemné - stejně jako hry

- Krátké, avšak je to trilologie, takže se to vyváží.

Odkazy:


Zdroj obrázku: Fantomprint
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama