Co má společného pavouk a měsíc?

12. října 2011 v 21:11 | <*Wulfric*> (14) |  KNIHY

Možná víc, než by jste kdy tušili…Základní informace:

Autor: Richard A. Knaak
Počet stran: 348
Překlad: Jan Netolička
Vydal: Fantom Print 2007
ISBN: 80-86354-81-4

Anotace:

"Hnán nočními můrami spěchá lord Aldric Jitan do ruin tajemné hrobky, kde, jak doufá, probudí strašlivé zlo, které tam spí už od pádu Tristramu.
Temnota šířící se zemí přitahuje tajemného nekromancera Zayla, který nakonec pronikne do Jitanových plánů - aniž by ovšem věděl, že všechny události dal vlastně do pohybu jeden z jeho bratří. Když nyní na obloze vychází Pavoučí měsíc, odporný pavoučí démon, Astrogha, se připravuje přivést na svět své služebníky."

Recenze:

Má čtecí doba: 5 hodin čist. čtení.

Kniha začína v horách, kdesi ve Westmarchi, a už od samotného začátku je knížka poutavá. V prostředku pokulhává, ale ke konci zase odsýpá tak, jak poutavá kniha má.

Hlavním tématem je hledání lorda Jitana po mocném artefaktu - Pavoučím měsíci, který je schopen probudit k životu démona Astroghu, který je, shodou okolností, pavoučí lord.
Hned po nalezení jakéhosi Sarkofágu, ve kterém je artefakt ukryt, se děj otáčí o 360 stupňů, a hlavní postavou této části je nekromant Zayl, který má velmi, velmi podivného společníka. V knize, se v průběhu děje kapitoly zajímají o Zayla, většinou po dvou, a pak zase o lorda Jitana.

Na této knize se mi líbilo, že autor vyslechl prosby čtenářů Království stínů a napsal novou knihu, tentokrát však pokračoval s už vytvořenou postavou - Zaylem, který je zde hlavní postava, oproti Království stínů.
Nelíbil se mi, jak už jsem řekl, prostředek. Nebyl moc chytlavý, avšak konec to plně vynahradil.

Pokud váháte nad koupí této knihy, můžu poradit jen jedno. Kupte, i kdybyste si neměli koupit rohlíky! Vyplatí se to, v podobě velmi dobrého kusu epiky, napsaného vynikajícím autorem.

Plusy a mínusy:

+ Výborně popsaný děj
+ Postavy a lokace
+ Knihu jse bez problémů přečíst během pár hodin - až tak moc je poutavá

- Prostředek knihy

Odkazy:


Zdroj obrázku: Fantomprint
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama