Chtěli byste bydlet v Království stínů?

13. října 2011 v 18:37 | <*Wulfric*> (14) |  KNIHY


Odpověd by asi byla "Ne". Chcete vědět proč?Základní informace:

Počet stran: 352
Překlad: Jan Netolička
Nakladatelství: Fantom Print 2003
ISBN: 80-86354-26-1

Anotace:

"Legendy vypráví o dávno ztraceném městu jménem Ureh, jenž mnozí považovali za bránu do Nebeských Výšin. Věří se, že každé dva tisíce let, když dojde ke konjunkci těch správných planet a na ruiny padne stín hory Nymyru, Ureh se vrátí - a s ním i všechny ztracené poklady, jichž se ti, kdo v sobě naleznou dost odvahy, mohou pokusit zmocnit. * Poté, co strávil téměř celý život výzkumem a složitými výpočty, přišel vizjereiský čaroděj Quov Tsin, aby byl sám svědkem znovuzrození Urehu. To, co Tsina a jeho družinu najatých žoldáků čeká, však s jejich vysněnými představami nemá zhola nic společného. Sen o svatém Urehu se pomalu mění ve strašlivou noční můru, která je nakonec všechny pohltí. * Od počátku všeho času mezi sebou válčí andělští obyvatelé Nebeských Výšin a démonické hordy Planoucích Pekel o vládu nad tím, co bylo stvořeno. Nyní však tento boj zasáhl i svět smrtelníků a ani člověk, démon nebo anděl nebudou ušetřeni…"

Recenze:

Má čtecí doba: 4 hodiny čist. čtení
Ať už se to jeví jakkoliv, Království stínu není pokračování Dědictví krve.
Kniha je už od samého počátku napínavá. Začíná tak, že skupinka žoldáků, v čele s kapitánem Dumonem prochází džunglí a najednou uslyší nervydrásající jekot jednoho ze svých mužů, kapitán se k němu ihned vydá.

Kniha vypráví příběh o hledání zatraceného města, který v útrobách ukrývá ztracený poklad, který bude Kentrilla stát život celé jeho skupiny.

Dílo se četlo velmi příjemně, slovní zásoba zase vynikající. Kapitoly jsou podobně jako v Dědictví krve bez jména, jen slovy zapsané číslo.

Děj knihy ani chvíli nepokulhává, jen by možná bylo lepší omezit slovo "Kreténe!" na jedno slovo na stránku, je ho trochu hodně na takto dobrou knihu, avšak podle pana Netoličky to tam musí být, aby to vystihlo aroganci jedné z postav. Popis postav a lokací zase špičkový, dějové zvraty až geniální.

Plusy a mínusy:

+ Popisy postav
+ Svižné
+ Originální příběh

- Mírné nadužívání slova "Kreténe!" (Nakazil jsem se a teď je to moje oblíbené slovo...)

Zdroj obrázku: Fantomprint
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama