Chtěli byste krvavé dědictví i kdyby bylo sebevíc cenné?

10. října 2011 v 21:00 | <*Wulfric*> (14) |  KNIHY


Dnes si vezmu na paškál moji oblíbenou knihu, na kterou mám spoustu vzpomínek…Základní informace:

Autor: Richard Alen Knaak
Počet stran: 345
Přeložil: Jan netolička
Vydal: FantomPrint 2005
ISBN: 80-86354-48-2

Anotace:

"Od počátku všeho času mezi sebou válčí andělští obyvatelé Nebeských Výšin a démonické hordy Planoucích Pekel o vládu nad tím, co bylo stvořeno. Nyní však tento boj zasáhl i svět smrtelníků… a ani člověk, démon nebo anděl nebudou ušetřeni…
Život Norreca Vizharana se proměnil v noční můru. Na výpravě za magickým pokladem objevuje tento potulný voják artefakt moci, jakou si nedokázal představit ani ve svých nejdivočejších snech: starobylou zbroj Bartuca, legendárního Pána Krve. Ale tato záhadami opředená zbroj je prokletá a pomalu přelévá svou zhoubnou sílu do Norrecovy zmučené duše. Nyní, stíhán démony, kteří touží zmocnit se temné zbroje, musí Norrec překonat chuť po krvi, kterou téměř není schopen ovládat, a dozvědět se pravdu o svém strašném prokletí dříve, než bude ztracen v temnotě navždy…
Původní vyprávění plné mečů, magie a nikdy nekončícího boje založené na stejnojmenné nejprodávanější počítačové hře od Blizzard Entertainment, mnohokrát oceněné všemi herními časopisy."

Recenze:

Děj se, alespoň podle náznaku, odehrává po událostech z první hry Diablo.

Norrec Vizharan, Sadun Tryst a Fauztin jsou něco jako lovci pokladů. Chodí do zapomenutých kobek a berou, co můžou. To samé dělali i dnes. Když už to s kořistí vypadalo bledě, vešli do honosné síně, zdobené zlatem a drahokamy. A ještě něčím. Rozkládajícími se těly. Na druhé straně síně se nacházelo malé podium, na němž leželo tělo se zbrojí.
Nic neobvyklého, až na to, že tělo bylo relativně neporušené a bylo oblečeno v krvavě rudé zbroji. Během prohlídky síně zjistí, že je to past, která se brzy stane jejich zhoubou.
Samotné brnění ale změní všem třem život - a nejvíc právě Norrecovi.

Knížku jsem zhltnul za 3,5 hodiny. Bylo to napínavé, zajímavé, plné akce, svižné a i přesto, že si děj hoví bezmála třistapadesáti stránkách, to bylo krátké - ihned po dočtení jsem chtěl víc; cítil jsem se jako malé děcko v McDonald's, které právě snědlo svůj hambáč a chce ještě.
První knížka, kterou jsem kdy ze série Diabla četl a můžu hrdě prohlásit, že po přečtení této knihy už jsem nadále nebyl Fantasy panicem.

Přečetl jsem ji za 3,5 hodin čistého čtení.

Doporučuji Vám před přečtením knih Diablo zahrát si samotnou hru, nejlépe oba dva díly, jelikož Vám pomůže pochopit spoustu věcí.

Plusy a mínusy:

+ Má spád
+ Napínavá
+ Nechybí akce
+ Drží se herních skutečností

- Škoda, že nejsou žádné obrázky Kary Nightshadow :)
- Napoprvé se mi zdálo, že námořní část je moc dlouhá (klíčové slovo "napoprvé")

Odkazy:


Zdroj obrázku: Fantomprint
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama